שתף קטע נבחר

רימון הושלך לעבר בניין המועצה המקומית בעומר

במועצה המקומית מעריכים כי בני שבט טראבין, שעם חלקם נחתם הסכם למעבר ליישוב קבע, השליכו את הרימון. בשבט מכחישים כי זרקו את הרימון: "אנו לא נעשה מעשים טפשיים"

עוד נסיון לאיים על ראש רשות. רימון רסס נזרק לפנות בוקר (יום א') לעבר בניין המועצה המקומית בעומר. הרימון, שנפל על מדרגות הבניין, לא התפוצץ.

 

הרימון התגלה על-ידי עובדת הנקיון שהגיעה לבניין בשעה שבע בבוקר. היא הבחינה כי אחד החלונות מנופץ וקראה לאיש התחזוקה, שמצא את הרימון במדרגות הבניין. הוא הזעיק את חבלני משטרת העיירות ואת ראש המועצה, פיני בדש.

 

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי אלמונים ניפצו חלון בקומה השנייה באמצעות אבן, ולאחר מכן זרקו את הרימון פנימה. נצרת הרימון נמצאה במגרש החנייה.

 

ראש המועצה המקומית, פיני בדש, אמר ל-ynet כי החושד כי מאחורי המעשה עומדים בני שבט טראבין, שעם חלקם נחתם הסכם למעבר ליישוב קבע. "אני לא מפחד. מבחינתי זו ירידת מדרגה. עד היום איימו על הבית שלי, הפעם פנו לבניין המועצה. בניית המגרשים בשטח טארבין תימשך, הגענו איתם להסדר מדיני ואיומים כאלו לא ישפיעו עלינו. כבר שרפו לי שלוש מכוניות וזה לא מפחיד אותי".

 

מנהלת לשכת ראש המועצה, רחל פלג, אמרה כי למרות זריקת הרימון הפעולות גם בנושא שבט הטראבין ימשכו כרגיל. "נכון שלא בכל יום זורקים רימון, אך אנחנו יודעים מי עומד מולנו. לדעתי זו אזהרה, כי התחלנו את העבודות בטראבין - אבל אנחנו לא נכנעים ואנחנו ממשיכים לעבוד כרגיל".

 

מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב אורי בר-לב ומפקד המרחב תת ניצב יוסי פריינטי נפגשו הבוקר עם בדש בלשכתו. בפגישה הוחלט להגביר את האבטחה על בניין המועצה ועל ביתו של בדש בתקופה הקרובה.

 

אנואר א-סנע, יושב ראש הוועד המקומי של שבט טראבין א-סנע הסמוך לעומר, אמר ל-ynet בתגובה להאשמות: "לנו אין שום אינטרס להחריף את הבעיות עם היישוב עומר. אנו פועלים מולם בהליך משפטי ומצבנו טוב. אנחנו לא רוצים לעשות מעשים טיפשיים כאלו שעלולים לגרום לנו להפסיד במשפט מולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב בר-לב ובדש בבניין המועצה
צילום: יונת אטלס
מומלצים