שתף קטע נבחר

סטנדרד אנד פורס רכשה את חברת הדירוג מעלות

עם השלמת הרכישה בחודש ינואר תשנה החברה את שמה למעלות סטנדרד אנד פורס. היקף העסקה מוערך בכ-10 מיליון דולר. עמוס ספיר ימשיך לכהן כיו"ר הדירקטוריון ודורית סלינגר תמשיך בתפקיד מנכ"ל החברה

חברת דירוג האשראי הבינלאומית סטנדרד אנד פורס (S&P) רוכשת את חברת הדירוג הישראלית מעלות. עם השלמת הרכישה בחודש ינואר תשנה החברה את שמה למעלות סטנדרד אנד פורס. היקף העסקה לא נמסר, אולם גורמים בשוק ההון העריכו בעבר כי מדובר בשווי של 10 מיליון דולר.

 

סטנדרד אנד פורס ומעלות מקיימות מאז שנת 1998 שיתוף פעולה אסטרטגי בעיקר בנושא המתודולוגיה בדירוגים השונים. עם השלמת הרכישה יספקו השתיים שירותי מידע, אנליזה ומדידה ללקוחות ישראליים, ולמשקיעים בינלאומיים הפעילים בשווקים הישראליים. כמו גם שירותי ניהול סיכונים אשר יסייעו לבנקים ישראליים בתהליך המעבר לעבודה על פי דרישות תקן באזל II.

 


מימין דורית סלינגר, ברברה רדפורת ועמוס ספיר.

 

חברת הדירוג מעלות הוקמה בשנת 1991. בתחילה עסקה מעלות בעיקר בדירוג אג"ח קונצרניות ובהמשך פנתה גם לדירוג מכשירי השקעה מתוחכמים, קרנות וקופות-גמל וכן הערכת סיכוני אשראי של חברות ופרויקטים. מעלות היתה החברה היחידה שפעלה בשוק זה עד לכניסת של מדרוג לתחום לפני 4 שנים. במעלות מחזיקים היום חמשת הבנקים הגדולים, יובנק, כלל פיננסים, איגוד חברי הבורסה והתאחדות חברות ביטוח החיים.

 

עמוס ספיר ימשיך לכהן כיו"ר הדירקטוריון ודורית סלינגר תמשיך בתפקיד מנכ"ל החברה.

 

ברברה רדפורת, מנהלת סטנדרד אנד פורס, אירופה אמרה היום: "השילוב בין הידע וההיכרות המעמיקים שיש למעלות לגבי השוק המקומי, ובין היכולות והמוניטין הגלובליים של סטנדרד אנד פורס, יתרום ערך גדול ללקוחות המשולבים שלנו. שוק אגרות החוב המקומיות של ישראל צומח במהירות וניכרת עלייה במספר המנפיקים הישראליים הפונים אל שוקי ההון הבינלאומיים כדי לגייס מימון. במקביל, יוצרת תעשיית ניהול הנכסים המתפשטת בישראל דרישה גוברת לשירותי אנליזה מקצועית ובלתי תלויה, הן לגבי הזדמנויות של השקעות מקומיות והן לגבי השקעות בינלאומיות".

 

עמוס ספיר, יו"ר מעלות: "אנו גאים להיות חלק מחברת סטנדרד אנד פורס ומאמינים כי נקודות החוזק המשולבות שלנו – כמו תרבות ארגונית הבאה לביטוי במקצועיות ללא פשרות, אי תלות ושקיפות גבוהה – ישרתו היטב את לקוחותינו. ביחד, אנו מקווים לתרום לשיפור התחכום של שוק ההון המקומי, ובמיוחד להגדלת השקיפות של ניהול תאגידי בישראל".

 

דורית סלינגר, מנכ"ל מעלות: "רכישת מעלות הינה שיאו של תהליך המכיר בשיפור המתמשך בשוק ההון הישראלי בכלל ובפעילות מעלות בפרט. מעלות וצוות האנליסטים יהפכו לחלק אינטגרלי מהפעילות הגלובלית של סטנדרד אנד פורס הן בהיבטי מתודולוגיות הדירוג והן בפיתוח יכולות דירוג בינלאומיות. אנו מקדמים בברכה את מגוון האפשרויות החדשות שייפתח עבור לקוחותינו ועובדינו".

 

שר האוצר, רוני בר-און, נפגש היום עם נשיא S&P, דבן שארמה, וברך אותו על רכישתה של חברת הדירוג הישראלית מעלות. שר האוצר מסר כי החלטתה של החברה לפעול בישראל מהווה הבעת אמון בכלכלה הישראלית, במדיניותה הכלכלית של ממשלת ישראל ובעתידו של שוק ההון הישראלי. הבעת אמון זו, יחד עם העלאת דירוג האשראי של ישראל, תביא לדברי בר-און לגידול בהשקעות בישראל ולפיתוחו של שוק ההון המקומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים