שתף קטע נבחר

הבוקר: הלחם האחיד התייקר ב-10.6%

העלאת המחירים באה כצעד חד צדדי של איגוד האופים, בעקבות פרצה בחוק המאפשרת להם להעלות את המחיר אם הממשלה אינה אומרת להם לא

הלחם האחיד התייקר הבוקר (ב') ב-10.6%. ההעלאה נעשית בלא אישור משרד התעשייה והמסחר, שמחיר הלחם האחיד נמצא בפיקוחו, אלא כצעד חד צדדי של איגוד האופים - עליו כבר הודיע בשבוע שעבר. בעקבות העלאת המחירים יעלו מעתה לחם אחיד כהה או לבן 4.60 שקלים, חלה תעלה 5 שקלים, לחם כהה פרוס יעלה 6.90 שקלים ולחם לבן פרוס יעלה 6.10 שקלים.

 

הצעד של איגוד האופים בא לאחר שהם הודיעו על כך למפקחת על המחירים בתמ"ת, צביה דורי. במכתב ששלח בשבוע שעבר בשמם לדורי עורך הדין יורם בונן,

נכתב כי  "בתחילת אוקטובר פנו אליך נציגי האופים בבקשה להעלות את המחיר, עקב העליה הדרמטית במחירי החיטה. בדיקה של כלכלני התמ"ת העלתה שאכן, חלה עלייה של 35.6% במחירי החיטה. כלכלני התמ"ת קבעו כי יש להעלות את המחיר ב-10.6%. נוכח העיכוב בטיפול בהעלאה, פנינו ב-4 לנובמבר לישי ולשר האוצר, רוני בר-און בבקשה דחופה להעלות את המחיר. הואיל והבקשה לא נדחתה, אנו רואים את האופים כמי שיש להם אישור להעלאת המחיר".

 

מה שבעצם אומרים נציגי האופים, הוא שפרצה בחוק מאפשרת להם, לטענתם, להעלות את המחיר אם הממשלה אינה אומרת להם "לא" כאשר הם מבקשים ממנה לעשות זאת.  

 

בעקבות זאת הודיע בשבוע שעבר שר התמ"ת, אלי ישי, כי הוא "מצטער על ההחלטה החד צדדית. בכוונתי להעביר תקציב קואליציוני של תנועת ש"ס לפיצוי המשפחות הנזקקות".

 

הלחם האחיד, בעלי המאפיות והשר אלי ישי היו בחודשים האחרונים בכותרות. זה התחיל בעליות מחירים שלא סיפקו את המאפיות, המשיך בהחלטה של ישי להוציא את הלחם האחיד מפיקוח תוך הקמת מנגנון פיצוי לנזקקים, והמשיך בהחלטה נוספת של ישי שבעצם ביטלה את הקודמת - שלא להוציא את הלחם מפיקוח עקב חששו לעליות מחירים גבוהות מאוד. צעד זה ישי ישי גרר את החלטת המאפיות להעלות את מחיר הלחם באופן חד צדדי.   

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים