שתף קטע נבחר

שואפים לקריירה במשרד החוץ? הנה הצ'אנס

המרכז למחקר מדיני במשרד החוץ עומד להתרחב בעקבות מסקנות ועדות וינוגרד ושחק, ומחפש בימים אלה חוקרים חדשים שייצטרפו. אם אתם דוברי ערבית או שפה אירופית, בעלי תואר ראשון ומעלה ולהוטים לעסוק בענייני המזרח-התיכון ואירופה - מהרו והגישו קורות-חיים. המוכשרים ביותר יזכו לסייע לשרת החוץ במו"מ עם הפלסטינים

המרכז למחקר מדיני במשרד החוץ (הממ"ד) צפוי להתרחב בשיעור משמעותי בקרוב. בעקבות מסקנות ועדות וינוגרד ושחק - אשר המליצו על חיזוקו של המרכז המשמש גורם הערכה בשורת גורמים הפועלים בישראל - צפוי משרד החוץ לפרסם בראשית החודש הבא מכרז לקליטתם של נושאי משרות חדשות של חוקרים בשורה מגוונת של נושאים. זאת, לאחר שבאחרונה שודרגו החומרים הרלבנטיים המגיעים לחוקרי הממ"ד, והושג הסכם על שדרוג שכרם.

 

בכוונת הממ"ד לקלוט חוקרים בנושאים בוערים המעסיקים את העשייה המדינית של משרד החוץ וישראל בכלל. זאת, לאחר שהגדלת המשרות בממ"ד תוקצבה ישירות על ידי הממשלה. בין היתר מדובר בחוקרים בענייני לבנון, סוריה, הפלסטינים, מצרים, סעודיה ומדינות המפרץ, וכן בנושאים צבאיים ואירופה.

 

"מדובר ברענון השורות ובהגדלה משמעותית. נגדל מכ-40 עובדים לכ-50 עובדים", אמר ל-ynet ראש הממ"ד, נמרוד ברקן. "מדובר בשלב ראשון, ואנו מקווים שבשלב הבא יתוקצבו תקנים נוספים".

 

מעבר לעבודה השוטפת עוסק הממ"ד בשורה של סוגיות מדיניות, כמו למשל הכנה לשיחות המשא ומתן עם הפלסטינים. שרת החוץ, ציפי לבני, העמידה בראש הצוות המסייע לה את ברקן עצמו. "תפקידנו להכין חומרי רקע ומידע, כדי שהשרה תוכל לנהל את המו"מ", הסביר ברקן.

 

מיהו קהל היעד שבו אתם מעוניינים?

 

"אנחנו מחפשים חוקרים על סעודיה, לבנון, הפלסטינים ועוד שורה של נושאים מזרח-תיכוניים. אשר לניסיון - אנו מעוניינים בבוגרי אוניברסיטאות, מבעלי תואר ראשון ועד לדוקטורים. ידיעת ערבית חשובה לנו מאוד בנושאי המזה"ת, וכן ידיעת שפות אירופיות בנושאים האירופיים".

 

אתה מאמין שהמהלך הזה יביא לחיזוק הממ"ד ומשרד החוץ לאורך זמן?

 

"ככל שהעבודה שלנו תהיה איכותית יותר ובעלת תפוקות גדולות יותר, מעמדנו יתחזק לאורך זמן. אני רואה היום את תפקידי להכין ליורשי בתפקיד ארגון חזק, שיוכל לשרת את משרד החוץ בצורה יעילה".

 

המעוניינים להתמודד על התפקידים נדרשים לפנות לנציב שירות המדינה, או לעקוב אחרי הפרסומים הרלבנטיים בכלי התקשורת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסייעים לשרה במו"מ. לבני
צילום: איי פי
מומלצים