שתף קטע נבחר

בגלל המצב הביטחוני: אלי מויאל התפטר

"אני לא יכול לשאת באחריות", אמר ראש עיריית שדרות ל-ynet לאחר שבעירו ובסביבתה נחתו 18 רקטות קסאם. "אולי זה הדבר היחיד שעוד יזעזע את הממשלה - לקום ולעשות מעשה", הוא הסביר

כמה שעות אחרי מטח כבד על הנגב המערבי, הטיל ראש עיריית שדרות פצצה מסוג אחר: ראש העיר, אלי מויאל, הודיע כי הוא לוקח אחריות - ומתפטר מתפקידו בשל המצב הביטחוני.  18 רקטות קסאם נורו מאז הבוקר לעבר הנגב המערבי, על רקע פעולת צה"ל בעזה ודיון הקבינט בנושא.

 

את הדברים אמר מויאל בשידור חי, ב"קול ישראל". בשיחה עם ynet הסביר את הצעד: "הגשתי היום את התפטרותי לשר הפנים ומהיום אינני למעשה ראש עיריית שדרות. הצעד הזה הוא צעד מתבקש, אולי זה הדבר היחיד שעוד יזעזע את הממשלה - לקום ולעשות מעשה. זו החלטה שהתבשלה אצלי מהבוקר, כאשר במהלך כל היום היה ירי של רקטות קסאם בלתי פוסק לעבר העיר ובמיוחד היום כשהמצב המיוחד בעורף הוסר והאחריות היא על כתפיי. אני לא יכול לשאת באחריות יותר".

 

בוקר של קסאם:


זירת נפילת הקסאם, הבוקר (צילום: זאב טרכטמן, דין וחשבון)

 

ראש עיריית שדרות הסביר בשיחות שקיים הבוקר כי מאס במצב שבו עירו נתונה למתקפת קסאם בלתי פוסקת. הוא שקל שלא לקיים לימודים בשל המתקפה, אך מחשש שהתלמידים יסתובבו ברחובות החליט לפתוח את מוסדות החינוך. לדבריו, משיחות שקיים עם גורמים צבאיים התברר לו כי לא צפוי מבצע צבאי בקרוב ברצועת עזה.

 

על הסיבות להתפטרותו הוא הוסיף: "אני חושב שכראש עירייה עשיתי כל מה שניתן לעשות. יש עליי לחץ מצטבר ובלתי פוסק של שבע שנים, במהלכן נדמה לי שעשינו כמעט את הכל. סגרנו את העיר, הפגנו, שרפנו צמיגים - אפילו צעדנו לעבר בית חנון. אבל מאידך הממשלה לא עושה כלום ועדיין מחליטה שלא לצאת למבצע בעזה. החלטתי להתפטר במיוחד לאור העובדה שאני היחיד שנושא באחריות למה שקורה בשדרות ואני לבדי לא יכול לשאת באחריות הזאת. מהיום אני אדם פרטי כמו כל אדם אחר בשדרות".

 

בחודש ספטמבר השעה מויאל את עצמו מתפקידו בשל החקירה נגדו, בחשד לאי-סדרים כספיים בעירייה. מויאל אמר אז ל-ynet כי החליט לצאת לחופשה ללא הגבלת זמן. "אינני מוכן שתהיה עננה מעל ראשי ואינני מוכן למצב שבו מחר העובדים שלי ייחקרו ואולי יחושו מבוכה ואי-רצון לשתף פעולה בשעה שאני מכהן כממונה עליהם". חודש לאחר מכן הוא חזר לתפקידו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי מויאל. עוזב את התפקיד
צילום: אמיר כהן
מומלצים