שתף קטע נבחר

למה אתר הדרושים AllJobs הוסר מגוגל?

לא ניתן למצוא בגוגל את אתר חיפוש העבודה AllJobs בכלל, גם לא על ידי הקלדת שמו וכתובתו במנוע החיפוש. האם מדובר בענישה על קידום אתרים? AllJobs: מדובר בטעות

אתר לוח חיפוש העבודה הישראלי AllJobs הוסר כליל מהאינדקס של גוגל. המשמעות: לא ניתן להגיע לאתר כלל על ידי חיפוש בגוגל בגירסה העברית או האנגלית של מילים רלוונטיות כמו "עבודה", "דרושים" וכדומה, וגם לא על ידי הכנסת כתובת האתר של alljobs לשדה החיפוש.

 

עדכון: כעבור מספר שעות, לאחר שחברת AllJobs פנתה לגוגל, הוחזר האתר לאינדקס.

 

הופעה באינדקס - הופעה בתוצאות החיפוש

על מנת לקבל תוצאות מהירות מנוע החיפוש של גוגל מבוסס על אינדקס גדול המתעדכן מדי יום, ומכיל מיליארדי אתרים. על ידי ניתוח העמודים והיחסים בינהם קובעים הרובוטים של גוגל דרגת חשיבות לכל עמוד, ואת מילות המפתח שלו, ועל פי הניתוח הזה נקבעת הרלוונטיות של כל עמוד ואתר באינטרנט למילות החיפוש שאנחנו מכניסים.

 

על פי כלי שמציעה גוגל לבעלי אתרים, הפעם האחרונה שהרובוטים של גוגל סרקו את האתר הייתה אתמול (ד'), אך באותו עמוד מצויין גם כי נכון לעכשיו, האתר לא מופיע יותר באינדקס של גוגל. 

 


 

אורי ברייטמן, שדיווח על ההסרה בבלוג "חופש החיפוש", מציין עוד כי על פי בדיקה שערך באמצעות כלי "Site Explorer" של מנוע החיפוש יאהו, לעמודים באתר AllJobs מקשרים כ-155,000 דפים שונים ברשת, מספר קישורים גבוה יחסית לדפים המקשרים לעמודי האתרים המתחרים.

 

ייתכן שבגוגל חושדים שמדובר בנסיון להגדיל באופן מלאכותי את הדירוג של האתר, ולכן הוא נענש לתקופה

 בלתי מוגדרת. סיבה אפשרית נוספת עשוייה להיות הופעתו של AllJobs גם בלוח יד2, מה שגורם לתכני האתר להופיע במקום נוסף ברשת - ולגרום לבלבול של הרובוטים של מנוע החיפוש.

 

טעות או ענישה

חברת גוגל תמיד טוענת כי האינדקס וכן חישוב הרלוונטיות נקבע על ידי התוכנה שפיתחו, ועל ידי מחשבים ואין שום התערבות ידנית בתהליך, וכן בעמודי העזרה של גוגל נכתב כי במהלך תהליך יצירת האינדקס יתכנו טעויות וחלק מהאתרים נופלים.

 

עם זאת, גוגל מתערבת במקרים קיצוניים בהם האתר מקודם בדרכים לא כשרות - בנסיונות להתחכם עם הרובוטים שסורקים את האתרים. בחלק מהמקרים הרובוטים של גוגל מאתרים את הקידומים הללו, ופוסלים אתרים באופן אוטומטי. בפברואר 2006, השעו בגוגל את אתר יצרנית המכוניות הגרמנית BMW והסירו אותו מהאינדקס באופן ידני, למשך מספר ימים ולאחר מכן החזירו אותו.

 

AllJobs: מדובר בטעות

מאתר AllJobs נמסר "נעשתה פניה לגוגל, והוסברה אי ההבנה שממנה נבעה הבעיה. כרגע זה בטיפול בצד גוגל. אכן, גוגל לא עושים זאת בדרך כלל, וזו בדיוק הטעות שנעשתה. יש שיח פורה בין הצדדים והעניין יטופל בקרוב".

 

גוגל: לא מתייחסים למקרים ספציפיים, אך איכות החיפוש חשובה

עדכון: מגוגל נמסר בתגובה: "אנו מאשרים כי האתר AllJobs.co.il הורד מתוצאות החיפוש. גוגל אינה מוסרת פרטים לגבי מקרים ספציפיים, אך עם זאת חשוב לציין כי:

 

  • איכות האינדקס ותוצאות החיפוש הם בעלי חשיבות עליונה עבור גוגל
  • גוגל לא תאפשר מניפולציה על תוצאות החיפוש, באופן שמונע מהמשתמשים לקבל תוצאות חיפוש רלוונטיות ואובייקטיביות המתאימות למידע אותו הם מחפשים
  • גוגל יכולה להסיר אתר באופן זמני ואף קבוע אתר שמנסה להתערב בדירוג תוצאות החיפוש או להטעות את המשתמשים, וזאת על מנת לשמר את האיכות והדיוק של תוצאות החיפוש"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסירה את Alljobs מהאינדקס
צילום: איי פי
מומלצים