שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארוכה הדרך הביתה: גשר הפקק נסגר
  החברה הלאומית לדרכים סגרה לתנועה את אחד הכבישים היפים בארץ, בין הקיבוצים גונן וגדות, בשל ליקויי בטיחות בגשר "הפקק" המוצב במקום. ראשי המועצה האזורית הגליל-העליון ותושביהּ מתלוננים שהצעד יגרום לטרטור, ובפרט לתלמידי החינוך המיוחד; לפגיעה בתיירות ולסכנה בטיחותית במקרה של אירוע חירום

  סגרו את הפקק. תושבי הגליל-העליון התבשרו הבוקר (יום ה') על שינוי במערך הדרכים המחברות בינם לרמת-הגולן. החברה הלאומית לדרכים הודיעה למועצה האזורית גליל-עליון כי היא סוגרת לתנועה את כביש 918 בקטע שבין גונן לגדות, בשל ליקויי בטיחות בגשר "הפקק" המוצב במקום.

   

  בחברה ציינו כי תוך חודשיים יציב צה"ל גשר זמני, ובעתיד יבוצעו עבודות להקמת גשר קבוע. בין השאר, קטע הכביש משמש מדי יום להסעתם של תלמידים לבתי הספר של החינוך המיוחד, וכן לבית-הספר התיכון האזורי "הר וגיא" בקיבוץ דפנה. ראש המועצה האזורית גליל-עליון, אהרון ולנסי, זעם על ההחלטה, שלדבריו פוגעת ביישובי האזור.


  טרטור לתושבי הצפון. מכונית על הגשר, הבוקר (צילום: אביהו שפירא)

   

  "מדובר בעורק תחבורה המהווה תחליף יחיד לכביש 90", אמר ולנסי בשיחה עם ynet. "הליקויים בגשר מוּכּרים כבר שנים רבות - כל המהנדסים שפעלו באזור התריעו על הסכנה בגשר, כולל מהנדסים צבאיים. זה אף פעם לא גרם לחברה הלאומית לדרכים לסגור את הגשר, וכנראה גם לא לתכנן גשר חלופי. אם אני מזהה נכון את המצב, בעוד חודשיים - במקרה הטוב - יוצב גשר חלופי, ואולי בעוד 15 שנה ימצאו תקציב לבניית גשר חדש".

   

  מהנדס המועצה, אורי אמיר: "הסגירה של קטע הכביש תפגע באופן ישיר בעלויות ההסעה, ותגרום להסטת מסלול הנסיעה לדרכים חלופיות. גם מהגולן ייאלצו האוטובוסים לנסוע דרך צומת מחניים. בנוסף ניאלץ לסגור חלק מאתרי התיירות בשל היעדר גישה, ואנו צפויים לפגיעה בכמות התיירים שיגיעו לאזור, הואיל והציר שנסגר מהווה גם כביש שאהוב על רבים מהמבקרים.

   

  "מבחינה בטיחותית, קיים סיכון שאם חס וחלילה יקרה אירוע בכביש 90, לא תהיה דרך חלופית מהירה מלבד לעלות לרמת-הגולן ולרדת בצומת מחניים. אם זה לא היה כל-כך עצוב, אולי היינו צוחקים".

   

  מאתמול ועד להודעה חדשה נאסרת נסיעתם של כלי-רכב מסחריים ומשאיות בגזר הפקק, ובסוף השבוע תופסק גם נסיעת כלי הרכב הפרטיים. גם תושבי האזור הביעו בשיחות עם ynet את מורם רוחם הניכרת מהצעד. לדבריהם, היה ראוי שקודם יוצב הגשר החלופי, ורק לאחר מכן ייסגר הגשר הישן.

   

  "אם זה לא היה דחוף כל כך לסגור אותו ב-20 השנה האחרונות, מה קרה שפתאום ממהרים לסגור אותו מבלי למצוא לנו דרך להגיע לבתינו, בלי נסיעה ארוכה ומייגעת דרך רמת הגולן?" תהה אחד התושבים.

   

  מהחברה הלאומית לדרכים נמסר כי בבדיקות תקופתיות ושגרתיות שנערכו בגשר הפקק - ולאור הממצאים המצביעים על בעיה תפעולית העלולה להוות סכנה בטיחותית - הוחלט לסגור אותו. בימים אלה החלה החברה בתכנון גשר חדש, ובעת העבודות להקמת גשר זמני יוכלו הנוסעים להיעזר בכביש 91 ובכביש 959 על מנת להגיע ליעדם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים