שתף קטע נבחר

עתירה נגד ברק: להפסיק השימוש באנשי עסקים

מבקשים מבג"ץ ח"כ לימור לבנת ועמותת "בצדק". העותרים מבקשים להורות ליוני קורן, משה גאון וטל זילברשטיין לחדול מיד מכל עיסוק פוליטי או הסברתי במתקנים ממלכתיים בארץ ובחו"ל

ח"כ לימור לבנת (ליכוד) ועמותת "בצדק", שחברים בה משפטנים המקורבים לימין, עתרו ביום ב' לבג"ץ בבקשה להורות לראש הממשלה, אהוד ברק, ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ולנציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, להורות לאנשי העסקים הפרטיים טל זילברשטיין, משה גאון ויוני קורן, לחדול מיד מכל עיסוק פוליטי או הסברתי במתקנים ממלכתיים בארץ ובחו"ל.
בעתירה מתבקש בג"ץ גם להוציא צו ביניים שיאסור על שלושת אנשי העסקים להיכנס למתקנים הללו ולפעול בהם עד לדיון בעתירה. השופטת דליה דורנר הורתה לפרקליטות המדינה להגיב על הבקשה לצו ביניים עד 12 בצהריים (יום ג').
בא-כוח העותרים, עו"ד אלי שמואליאן, טוען כי זילברשטיין, גאון וקורן, שמילאו בתפקידים מרכזיים במערכת הבחירות של אהוד ברק בשנת 99', שולבו בפעילות ההסברה של עמדתו בשיחות קמפ דייויד. קורן פועל ממטה הממוקם בשגרירות בוושינגטון, ועמיתיו פועלים ממתקנים ממשלתיים בארץ. במסגרת זו, טוענים העותרים, הם נותנים הנחיות לעובדי מדינה למרות שהם אנשים פרטיים.
לבנת טוענת, כי פנתה בעניין זה לפרקליטת המדינה עדנה ארבל, הממלאת את מקומו של רובינשטיין בזמן שהותו בקמפ דייויד, אך לדבריה לא קיבלה עד כה כל תשובה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיר פרטוש
לבנת. לעצור את אנשי העסקים
מאיר פרטוש
מומלצים