שתף קטע נבחר

לשכת רה"מ מציגה: הוראות הפעלה למנכ"לים

משרד ראש הממשלה, המעוניין לייעל את העבודה במשרדי הממשלה השונים ולהפחית את הבירוקרטיה, החליט להפיץ מדריך למנהלים. במסגרת הרפורמה יורחבו סמכויות המנכ"לים, שיוכלו להוביל צעדים משמעותיים ללא הגבלות מיותרות

אנשי התכנון הבכירים במשרדי הממשלה השונים יקבלו הבוקר (יום א') את "מדריך התכנון הממשלתי הראשון". המדריך גובש בחודשים האחרונים על ידי מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, ויועצו, גל אלון. "בפעם הראשונה יש מסמך שנועד להדריך את כולם כיצד לבצע את העבודה", הסביר אלון ל-ynet.

 

לדברי אלון, "המדריך נועד לסייע לבכירים ליישם החלטות ממשלה. מעתה, יעשה מעקב אחר התקציבים שיוקצו לתוכניות השונות, והקצאת הכספים תהיה על בסיס התוצאות של המשרדים. המדריך הוא אבן דרך ואבן יסוד בתהליך הרבה יותר רחב".

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר כבר לפני כמה חודשים כי בכוונתו להוביל רפורמה במשרדי הממשלה על מנת לאפשר למנהלים הכלליים לנהל את המשרדים בחופשיות - ועם פחות בירוקרטיה. במסגרת הרפורמה המיועדת יורחבו סמכויות המנכ"לים, והם יוכלו לבצע צעדים משמעותיים במשרדיהם ללא הגבלות מיותרות.

 

ראש הממשלה ציין בעבר כי הוא מעוניין שכל המשרדים הממשלתיים ידברו בשפה אחת מתואמת. "הרפורמה תאפשר למנכ"לים לנהל את המשרד באמת. מנכ"ל שירצה לשנות, יוכל לעשות את זה בלי אישורים של נציבות המדינה".

 

במשרד ראש הממשלה אומרים כי אנשי התכנון במשרדים ידרשו להגיש עד ינואר 2008 תוכניות עבודה לשנת העבודה הבאה. "זו תחילתה של מהפכה", אמרו בלשכת אולמרט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דינור. פחות בירוקרטיה
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים