שתף קטע נבחר

נדחה הניתוח להסרת הגידול בערמונית של רה"מ

כחודש וחצי לאחר שהודיע ראש הממשלה, אהוד אולמרט, על הגידול הסרטני שנמצא בגופו, נודע כי הניתוח שאמור היה לעבור לאחר ועידת אנאפוליס נדחה. מקורבי אולמרט ל-ynet: ראש הממשלה התייעץ עם מומחים שאמרו לו שהוא לא חייב לעבור את הניתוח מיד

הניתוח להסרת הערמונית של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נדחה - כך דווח הערב (יום ג') בחדשות ערוץ 2. מקורביו של אולמרט מסרו כי "הניתוח לא בוטל, הוא רק נדחה לעת עתה".

 

בסוף אוקטובר כינס אולמרט מסיבת עיתונאים דרמטית והודיע לציבור כי בגופו התגלו סימנים ראשונים לסרטן הערמונית. ראש הממשלה סיפר לעיתונאים כי הוא עובר "בדיקת סקר שנתית" המאפשרת גילוי ואבחון מוקדם של המחלה. לדבריו, לאחר שחזר מביקור קצר ברוסיה התגלו בגופו סימנים ראשונים של המחלה.

 

"זהו גידול מיקרוסקופי נטול גרורות, שניתן להסירו בטיפול קצר", פירט ראש הממשלה. על פי האבחון הרפואי, כך מסר, אין צורך בהקרנות או בכימותרפיה. אולמרט סיפר כי הוא ייאלץ לעבור ניתוח להסרת בלוטת הערמונית, כנראה לאחר ועידת אנאפוליס. "אהיה כשיר לתפקד באופן מלא לפני הטיפול ולאחריו", הבהיר אולמרט.

 

מקורביו של אולמרט מסרו הערב ל-ynet כי "המחשבה הראשונית היתה שהניתוח יהיה כמה שבועות אחרי אנאפוליס. עברו כמה שבועות, והניתוח עוד לא נקבע. הוא לא יהיה בחודש ינואר, בגלל הלו"ז המלא.

 

"ראש הממשלה התייעץ עם מומחים שונים, ואלה אמרו לו: 'הגידול קטן, אתה יכול למשוך את הזמן כל עוד אתה במעקב.

 אתה לא חייב לעשות את זה מיד. אין החמרה במצב. המצב הוא סטטי, ובינתיים הניתוח טרם נקבע. ראש הממשלה יקבע מתי הוא רוצה את זה".

 

לכשיעבור אולמרט את הניתוח, ייאלץ לשהות בביתו במשך שלושה ימים. ולאחר מכן, למשך שלושה עד ארבעה שבועות, תירשם פגיעה מסוימת בתפקודו. בעת הניתוח עצמו אפשר שממלאת-מקומו של אולמרט, ציפי לבני, תיכנס לנעליו - זאת בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, ובכפוף להחלטתו על "נבצרות זמנית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. ממתין
צילום: רויטרס
מומלצים