שתף קטע נבחר

אולמרט: נגיע לכל מי שאחראי לירי על ישובינו

בפגישה עם חברי סיעת קדימה הביע ראש הממשלה קו תקיף: "ביומיים האחרונים יותר אנשים מבינים שבעזה מתנהלת מלחמה". הוא ציין כי צה"ל פועל באופן נועז ברצועה וקוצר הישגים משמעותיים. "גם ארגוני הטרור מרגישים את זה", אמר

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס הערב (יום ג') להתפתחויות הביטחוניות ברצועת עזה ביממה האחרונה, ואמר כי מערכת הביטחון תמשיך לחפש את ראשי הטרור ולפגוע בהם: "נגיע לכל מי שאחראי לירי על ישובינו. האירועים ידברו בעד עצמם, וגם ארגוני הטרור ירגישו את זה".

 

אולמרט אמר את הדברים במפגש עם חברי סיעת קדימה במעונו בירושלים. המשתתפים בפגישה ציינו כי דבריו של ראש הממשלה שידרו הסלמה.

 

ראש הממשלה הוסיף: "נדמה שביומיים האחרונים יותר אנשים מבינים שמתנהלת בעזה מלחמה. זו לא מלחמה חד צדדית ומה שנעשה ביומיים האחרונים בפעילות נועזת של כוחות הביטחון וצה"ל הוא הישג משמעותי ביותר במלחמה בראשי הטרור בעזה. 

 

"בחודשים האחרונים נפגעו וחוסלו למעלה מ-200 מחבלים ברצועת עזה. זה לא קורה במקרה, אלא כתוצאה מעבודה מאומצת ונועזת של שירותי הביטחון ושל צה"ל, שעובדים בימים ובלילות ועסוקים בפעילות בלתי פוסקת. נכון, לא מדובר

במה שנהוג לכנות 'הפעולה הקרקעית הרחבה' - אלא בפעולה ממוקדת, מדויקת עם תוצאות מרשימות. הפעילות הזו לא תיפסק".

 

בהתייחסו לוועידת המדינות התורמות שנערכה אתמול בפריז אמר ראש הממשלה כי המפתח לשינוי ביחסים עם הפלסטינים הוא היכולת ליצור תשתית שתוכל להוות אחריות ולנהל את העניינים של הפלסטינים בצורה יציבה מכפי שנעשה עד כה. "יש מאמץ בינלאומי גדול שנעשה בשיתוף פעולה איתנו", אמר, "יהיו משברים ויהיו מחאות במשא ומתן הזה. יש דברים שלעולם לא נוותר עליהם ויש דברים שנוכל לדבר עליהם. אני חושב שהוועידה אתמול היא צעד חשוב בתהליך".

 

ראש הממשלה נדרש לתקציב 2008, שיובא להצבעה בכנסת בשבוע הבא. הוא הזכיר כי הממשלה הוסיפה סכום של למעלה ממיליארד וחצי שקל לניצולי שואה וכי הועבר "חוק מס הכנסה שלילי" ,מתוך כוונה לעודד לתעסוקה ולפצות אנשים עובדים ומקבלים שכר נמוך. הוא הוסיף כי גם בחינוך הושקעו מיליארדים.

 

בעניין זה הזכיר אולמרט גם את תקציב הביטחון שהוא "אחד הגדולים שהיו אי פעם - 50 מיליארד ו-550 מיליון שקל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. לא מוותר
צילום: רויטרס
חיסול בעזה
צילום: איי פי
מומלצים