שתף קטע נבחר

מפקח עצר עבריין וגילה - אני משתמט מצה"ל

מפקח ברשות המקומית שסופח למשטרה גילה במסוף כי לא התייצב לשירות צבאי של מאה ימים. המפקח, ששירת בעבר בצבא אוקראינה, הסגיר את עצמו לכוחות הביטחון ובהסדר טיעון נגזרו עליו 13 ימי מאסר

הידוק הקשר בין צה"ל למשטרת ישראל בנושא איתור משתמטים משירות צבאי, מניב לפעמים תוצאות לא צפויות: מפקח ברשות מקומית במרכז הארץ, המסופח למשטרה, נדרש להעיד נגד עבריין שעצר, אך אז התברר כי הוא מוגדר כמשתמט לאחר שלא התייצב לשירות צבאי של מאה ימים. המפקח, בן 32, נידון ל-13 ימי מאסר בפועל.

 

המפקח מסופח כבר שלוש שנים למשטרת ישראל ומבצע שורה של משימות משטרתיות בעיר מגוריו. כחלק מתפקידו הוא נושא נשק, משתתף בסיורים, ואף היה מעורב במעצרים שונים, ביניהם של כאלה שנמצאים כיום בבתי הכלא הצבאיים. אבל איש לא ידע שהמפקח עצמו מוגדר בצה"ל כמשתמט משירות.

 

במשטרה גילו כי האיש משתמט, לאחר שחוקר בתחנת המשטרה הדפיס את פרטיו של המפקח, כחלק מנוהל שיגרתי, ואז התגלה כי הוא משתמט. המפקח ההמום הגיע לבסיס המשטרה הצבאית, שם הוא נעצר מיד.

 

בבדיקה התברר כי כאשר עלה ארצה ב-1999 נקבע כי בעקבות גילו יידרש לשירות קצר בין מאה ימים. לטענת המפקח, הוא כלל לא היה מודע למחוייבות הזאת, וחשב כי בשל העובדה ששירת שלוש שנים בצבא האוקראיני, אין הוא מחוייב לשירות נוסף וממילא לא קיבל כל צו המורה על כך.

 

תחילה הוגש נגדו כתב אישום בבית הדין הצבאי ביפו בגין עבירה היעדר מהשירות, אולם סנגורו, סרן סרגי מורין, הצליח להגיע להסדר טיעון עם התביעה לפיה יומר סעיף האישום לעבירה של התנהגות מבישה שאינה נושאת רישום פלילי.

 

לצידו של המפקח התייצבו חבריו השוטרים שהעידו כי מדובר באדם "רציני שעושה עבודת קודש". נשיא בית הדין קיבל את הסדר הטיעון וגזר על המפקח 13 ימי מאסר בפועל.

 

פרטים על משתמטים לא היו בעבר במסוף המשטרתי. ב-ynet פורסם לראשונה כי הם עודכנו לאחרונה, בעקבות עבודת מטה שהתקיימה באגף משאבי אנוש בצה"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חנן גרינברג
המפקח נעצר. ארכיון
צילום: חנן גרינברג
מומלצים