שתף קטע נבחר

מרצ שואלת: איזה יו"ר ישכנע אותך להצביע לנו?

יו"ר הנהלת מרצ, מוסי רז, מציע שהמפלגה תערוך סקר שיבדוק למי מהמועמדים לתפקיד היו"ר יש את רוב הסיכויים להגדיל את כוחה של המפלגה. המועמד המוביל, חיים אורון, לא הביע התלהבות מההצעה: "אני מקווה שהדבר הבא לא יהיה בחירת יושב ראש באמצעות הודעות sms"

כוכב נולד במרצ? יו"ר הנהלת מרצ, ח"כ לשעבר מוסי רז, יציג בראשית השבוע הבא הצעת החלטה לחברי ההנהלה, שלפיה תערוך המפלגה סקר שייבחן למי משלושת המועמדים להנהגה - רן כהן, חיים אורון או זהבה גלאון - יש את רוב הסיכויים להגדיל את כוחה של מרצ בבחירות הכלליות הבאות. תוצאות הסקר - שאמור להיערך בקרב בעלי זכות הבחירה בקהל הרחב - יוצגו בפני 15 אלף מתפקדי מרצ, ועל פי רז, הן אמורות לסייע להם לבחור את היושב ראש המתאים ביותר.

 

לדברי רז, הוא מכיר את שלושת המועמדים זה שנים רבות, אולם אינו יכול להכריע במי מהם לתמוך כל זמן שהוא לא יודע למי יש את רוב הסיכויים להביא יותר מנדטים למרצ. "מבקשים ממני להכריע מי יעמוד בראש המפלגה, אבל אני לא יכול לעשות את זה על סמך חברות, או על סמך השאלה מי מוכשר יותר, או יפה יותר. זה לא רלבנטי. אם המפלגה חפצת חיים, היא צריכה לבדוק את השאלה הזו בסקר.

 

"אי אפשר לשלוח 15 אלף איש להצביע על עיוור, ולהסתמך רק על הפרסומים בעיתונים. עלינו לקבל אחריות על גורלנו, ולא לשלוח את המתפקדים לשיטת הקזינו ששמהּ פריימירס", אמר רז. הוא הציע כי הסקר יבחן תחת איזה יושב ראש יסכימו הנסקרים להצביע עבור מרצ.

 

גלאון אמרה בתגובה להצעה: "אני לא מתלהבת מהרעיון הזה, אבל לא אפעל נגדו. בדיוק בשיטות האלה נפלה מפלגת המרכז. מפלגה לא צריכה להתנהל בדרך כזו; זה פופוליסטי. אני לא חוששת מסקרים, אבל הוא לא משקף שום דבר, והוא לא רציני". מלשכתו של כהן נמסר כי הוא תומך בסקר, וכי יכבד כל תוצאה. עוד נמסר כי "רן כהן לא מתכוון להוריד מועמדות בשום פנים ואופן, ולא משנה מה יהיו תוצאות הסקר".

  

ומה אומר המועמד המוביל? אורון אמר בתגובה כי הוא מתנגד לרעיון. "אני מקווה שהדבר הבא לא יהיה בחירת יושב ראש באמצעות הודעות sms", אמר אורון. "בחירות הן לא כוכב נולד, והדרך הזו אינה מקובלת".

 

בתוך כך, אנשיו של כהן טוענים כי המחנה של אורון הציע לוותר על הסקר, ובתמורה יסכים אורון לתמוך בהצעה שלפיה המועמד שינצח יצטרך לזכות בחמישים אחוז מן הקולות לפחות, ולא בארבעים אחוז, כפי שקבוע כיום בתקנון המפלגה. ממטהו של אורון נמסר בתגובה: "יש לנו בעיה עם סקרים בסגנון 'כוכב נולד', אבל אין לנו בעיה עם העלאת הרף ל-50 אחוזים. גיבוש הכוח שיציג פוליטיקה אחרת הוא משימה גדולה יותר, שדורשת הסכמה ומחויבויות רחבות ככל האפשר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רז. לא יכול להצביע "על עיוור"
צילום: עופר עמרם
צילום: אלי אלגרט
לא "כוכב נולד". אורון
צילום: אלי אלגרט
מומלצים