שתף קטע נבחר

הרבנות הראשית: ההפלות מעכבות את הגאולה

מועצת הרבנים של הרבנות הראשית קיבלה החלטה להקים ועדה ייעודית שתפעל נגד ההפלות בישראל. "משמעותה של המגיפה הזו היא אובדן של אלפי נפשות יהודיות בכל שנה ושנה", כתבו רבני המועצה. הרבנים הראשיים תומכים

הרבנות יוצאת למאבק בהפלות: מועצת הרבנים מטעם הרבנות הראשית קבעה בסוף השבוע שעבר כי יש להקים ועדה ייעודית לעניין, שתנסה למצוא דרכים לצמצום מספר ההפלות. בשבת הקרובה, כך הוחלט, יתבקשו רבני הערים להקדיש את דרשותיהם לנושא. 

 

החלטת מועצת הרבנים, שזכתה לתמיכה וגיבוי מלא משני הרבנים הראשיים - שלמה עמאר ויונה מצגר, התקבלה נוכח נתונים שנמסרו לרבנות על-ידי יו"ר אגודת אפרת למניעת הפלות, ד"ר אלי שוסהיים. בנתונים שהוצגו לרבנות נטען כי מדי שנה מתבצעות בישראל 50 אלף הפלות - 20 אלף מתוכן חוקיות, וכל היתר באופן פיראטי.

 

"מה דאב לבנו לנוכח הסקירה הקשה", כתבו הרבנים בהודעה על החלטתם. "מובן שהרוב המכריע של ההפלות הינן בלתי הכרחיות ואסורות באיסור חמור על-פי ההלכה, משום שאין בהן משום פיקוח נפש לאם. לב מי לא יחרד למשמע הנתונים הללו, המצביעים על כך שמדובר במגיפה של ממש, שמשמעותה הנוראה היא אובדן של אלפי נפשות יהודיות בכל שנה ושנה".

 

הרבנים אף מסבירים כי מדובר בעוון חמור שמעכב את הגאולה, זאת לפי אמרת חז"ל כי "אין בן-דוד בא עד שייכלו נשמות שבגוף". כלומר, אין המשיח מגיע, עד שייכלו כל הנשמות בגוף העולם העליון המיועדות להיוולד לעם היהודי.

 

את החלטתם סומכים הרבנים בפירוש דברי חז"ל על הפסוק: "שֹׁפֵךְ דַּם הָאָדָם, בָּאָדָם דָּמוֹ יִשָּׁפֵךְ: כִּי בְּצֶלֶם אֱלֹהִים, עָשָׂה אֶת-הָאָדָם (בראשית ט,ו)". הרבנים מפרשים את הפסוק על-פי הנאמר בגמרא במסכת סנהדרין, שם נכתב: "איזה הוא אדם שהוא באדם, הוי אומר זה עובר שבמעי אמו". כלומר, אדם נחשב לאדם כבר כעובר בבטן אמו.

 

כאילו קיים עולם ומלואו

מועצת הרבנים, המורכבת מרב העיר רחובות שמחה הכהן קוק, רב העיר באר-שבע יהודה דרעי ורב העיר חיפה שאר ישוב הכהן, בחרה לפתוח בפעילות כבר בשבת הקרובה - באמצעות הדרשות. הרבנים שמים את הדגש על אחד הנושאים הבולטים בפרשה והוא "מסירות נפשם של המיילדות העבריות, שעליהן נאמר 'ותחיין את הילדים', אשר חרפו נפשן למען הצלת ילדי ישראל. וביטחונן של אמותינו שבמצרים, אשר מתוך שעבוד נורא, ועירום וחוסר כל, ועל אף כל הגזרות, נאמר בהם: 'ובני ישראל פרו וירבו וישרצו ויעצמו במאד מאד'".

 

את קריאתם חותמים הרבנים בתקווה לגאולה שלמה ומודיעים ש"כל המשתדל בזה הוא בכלל 'כל המקיים נפש אחת מישראל', ומעלה עליו הכתוב כאילו קיים עולם מלא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
הרב עמאר
צילום: עידו ארז
הרב מצגר. סמכו את ידיהם
צילום: לע"מ
מומלצים