שתף קטע נבחר

חטפה את נכדתה ונידונה לשש שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר שש שנות מאסר על ד"ר איזבלה בלפר, שחטפה את נכדתה וברחה עימה למוסקבה, כחלק מסכסוך גירושין של הוריה. הסבתא עשתה יד אחת עם האם, אך נעצרה לאחר ששבה לארץ. האב, ירון רותם, התקשה לשמוח לאחר גזר הדין: "אני לא יודע איך הילדה שלי נראית ואני יודע שהיא מוסתת נגדי"

"מעשיה של הסבתא הם מהחמורים ולא בכדי העונש הקבוע בחוק על עבירת החטיפה הוא 20 שנות מאסר". כך אמר היום בצהריים (ב') שופט בית משפט המחוזי בתל-אביב, ד"ר עודד מודריק, כשגזר שש שנות מאסר על ד"ר איזבלה בלפר, שהורשעה בחטיפה מישראל, חטיפה ממשמורת של נכדתה לילך, ובקשר לביצוע פשע. בלפר, בת 69, נידונה גם לשנה וחצי מאסר על תנאי.

 

בין בתה של בלפר, מרינה, לבעלה, ירון רותם, התגלעו חילוקי דיעות רבים בנוגע לאופן גידולה של הבת לילך. ההורים התגרשו וכשהבת הייתה בת ארבע, בחודש יולי 2001, ברחו עימה הסבתא והאם. תחילה לא ידע רותם לאן נעלמה בתו ,והוא החל לחפש אחריה. לאחר מכן נודע כי היא נמצאת עם אשתו לשעבר במוסקבה.

 

כששבה בלפר לישראל, לאחר שש שנים, היא נעצרה והוגש נגדה כתב אישום. 

 


ירון רותם ובתו לילך, לפני שנחטפה (רפרודוקציה: ירון ברנר) 

 

השופט ד"ר עודד מודריק כתב בגזר הדין כי האב, ירון רותם, אובחן כאב מסור וחרד לבתו. לדבריו הוא טיפל בבת במסירות ולא נשקפה לה כל סכנה. גורמים מקצועיים טענו כי דווקא האם התנהגה בצורה מניפוליטיבית, כאשר ניסתה להכשיל את הסדרי הפגישות בין ירון לבתו.

 

בית המשפט קבע כי בלפר פגעה בזכותה של נכדתה לגדול בחיק אביה, וכן פגעה בזכותו הבסיסית כהורה.

 

"זהו תיק ללא מנצחים. לצערי הרב בלפר גזרה את גורלה בידיה", אמר התובע, דניאל בן טולילה, לאחר גזר הדין. האב, ירון רותם, התייחס לכך שלא ראה את בתו שנים רבות. "אני לא יודע איך הילדה שלי נראית ואני יודע שהיא מוסתת נגדי. אני שמח שיש עיכוב בביצוע העונש ומקווה שירד לה האסימון והיא תחזיר את בתי לישראל".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסבתא. איזבלה בלפר.
צילום: ירון ברנר
האב. ירון רותם.
צילום: ירון ברנר
מומלצים