שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סטודנטים חסמו כביש בב"ש: "רדו ממגדל השן"

  הסטודנטים והמרצים חסמו את הכביש הסמוך לאוניברסיטת בן-גוריון. המשטרה פיזרה את ההפגנה ועיכבה לחקירה שישה סטודנטים. אחד המרצים בהפגנה אמר ל-ynet: "קודם יש להגיע לפשרה הוגנת עמנו, ואחר כך עם הסטודנטים על ועדת שוחט"

  300 סטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע הפגינו בצהריים (יום ד') מול חדרה של נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי וברחוב ראשי בעיר. הסטודנטים מוחים על החלטת ועד ראשי האוניברסיטאות לפנות לבית הדין לעבודה על-מנת שיוציא למרצים צווי מניעה.

   

  הסטודנטים, אליהם הצטרפו חלק מהמרצים, הפגינו ברחוב רגר שליד האוניברסיטה. המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "רדו ממגדל השן". בגלל שהמפגינים חסמו ציר תנועה מרכזי הגיעו למקום כוחות משטרה גדולים, שפינו את הסטודנטים מהמקום, ופיזרו את ההפגנה. שישה סטודנטים עוכבו לחקירה. לאחר פיזור ההפגנה שבו הסטודנטים אל עבר משרדה של נשיאת האוניברסיטה והמשיכו שם את ההפגנה.


  הפגנת הסטודנטים בבאר-שבע (צילום: טל מור)

   

  פרופ' אורן יפתח-אל, מרצה בכיר במחלקה לגיאוגרפיה, אמר ל-ynet: "זאת הפגנה אזרחית, כדי להביע את המחאה על החידלון של האוצר ושל החינוך במשא והמתן עם המרצים. יצאנו לרחוב ואז הגיעו שוטרים שניסו לשבור את רוחנו, אך ללא הצלחה. לבסוף הגענו להסכמה כי נחזור ונפגין בתוך האוניברסיטה".

   

  המרצה הבכיר הוסיף כי האינטרס של הסטודנטים והמרצים הוא אחד. "אם יפילו אותנו אז יפילו גם את הסטודנטים. קודם יש להגיע לפשרה הוגנת עם המרצים, ולאחר מכן עם הסטודנטים בנוגע לוועדת שוחט. אנו נלחמים למען השכלה ציבורית רחבה וגבוהה כמו המודל באירופה. הסטודנטים לא יוכלו לעמוד בשכר לימוד כה גבוה".

   

  במקביל, החליטו המרצים בטכניון בחיפה לחתום על עצומה הקוראת להדחת נשיא הטכניון, פרופסור יצחק אפלויג. זאת, בעקבות היוזמה באוניברסיטה העברית להדיח את נשיא האוניברסיטה, פרופסור מנחם מגידור.

   

  שביתת המרצים החלה ב-21 באוקטובר, לאחר דיונים ארוכים בהשתתפות נציגי משרד החינוך והאוצר - שלא הניבו תוצאות. 4,500 המרצים החברים בסגל הבכיר הודיעו שלא יפתחו את שנת הלימודים האקדמית, במחאה על שחיקת שכר מתמשכת. הסכם השכר האחרון בין המדינה לאנשי הסגל באוניברסיטאות נחתם ב-2001 ומאז, טוענים המרצים, שכרם נשחק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפגנת סטודנטים. ארכיון
  צילום: דורון גולן
  מומלצים