שתף קטע נבחר

בדרך לאיחוד בימין: איתם משיק את מפלגת אח"י

"חייבים לפתוח את השורות ולאפשר לציבורים חדשים להצטרף", אומר מנהיג ה"ציונות הדתית" - שיחד עם יצחק לוי, יזם קמפיין ציבורי לאיחוד האיחוד הלאומי

חברי הכנסת אפי איתם ויצחק לוי יתחילו בסוף השבוע בקמפיין לאיחוד ארבע המפלגות המרכיבות את סיעת האיחוד הלאומי - תקומה, מולדת, מפד"ל והציונות הדתית. הם גם יקראו לקיים פריימריז לראשות הרשימה המאוחדת, לאחר "מיפקד אחים". במקביל, יחליף איתם, העומד בראש הציונות הדתית, את שם מפלגתו לאח"י - ארץ, חברה ויהדות.

 

"המפלגה החליטה לצאת למיפקד החברים לאחר חמישה חודשים של דיונים עם כל סיעות האיחוד הלאומי-מפד"ל", הסביר ח"כ לוי. "בשל העובדה כי עדיין לא הושגה הסכמה בעניין, הוחלט לפתוח בקמפיין ציבורי, במטרה להביא לאיחוד המפלגות".

 

"אנחנו חייבים לפתוח את השורות ולאפשר לציבורים חדשים להצטרף

 למפלגה", טוען איתם. "המיפקד מהווה הזדמנות היסטורית להליכה משותפת של חילונים ודתיים, והחזרת הכוח לידי הציבור. אנו מאמינים כי התפקדות גדולה לאח"י תוביל את כל המפלגות לאיחוד, ובסופו של דבר גם לפריצת דרך אקטואלית והגברת הכוח הפוליטי שלנו".  

 

בימים הקרובים יתפרסם גם מאמר של הרב שלמה אבינר, מראשי המתנחלים וראש ישיבת עטרת ירושלים, בו יקרא לאיחוד בימין. "אנו רואים בזה צורך חיוני לדרך פוליטית ישרה, להזרמת דם חדש ורוח חדשה בשורותינו", הוא אומר.

 

המצדדים באיחוד מציגים סקר, שבדק את עמדות מצביעי מפלגות הימין, ולפיו - רובם מעוניינים באיחוד מפלגות, ואף בחיבור שלהן עם הליכוד.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים