שתף קטע נבחר

"נמשיך לטייל במקום בו נרצחו דוד ואחיקם"

חבריהם של רב"ט אחיקם עמיחי וסמ"ר דוד רובין שנרצחו אתמול בפיגוע ליד חברון ליוו אותם הערב למנוחות, וסיפרו על שני לוחמים צעירים שהכירו כל פינה בארץ. "הפסקנו להאמין במיתוסים וגיבורים, אבל הם היו כאלה", אמרו

אלפים יצאו אמש עם צאת השבת למסע ההלוויה של שני הנרצחים בפיגוע שאירע אתמול סמוך לחברון. בין באי ההלוויה היה גם בניה שראל, חברם של רב"ט אחיקם עמיחי וסמ"ר דוד רובין, שסיפר על חברות אמיצה והבטיח: "עוד השבוע אגיע למקום שבו נרצחו ואטייל בו".

 

מסע הלוויה יצא מקריית ארבע לכיוון הר הרצל, כאשר לצד הדרך נעמדו מאות תושבים מגוש עציון. השניים נטמנו זה לצד זה בבית העלמין.

 

אחיקם עמיחי הוא בנו של הרב יהודה עמיחי, ראש מכון התורה והארץ. אמו, אסתר, היא בתו של הרב משה צבי נריה, מאבי דור הכיפות הסרוגות. אחיקם גדל בקריית ארבע, ושירת כמש"ק הדרכה בשלד"ג. הוא התגורר בשכנות לדוד רובין, והשניים למדו יחד בישיבה התיכונית "מקור חיים" של הרב עדין שטיינזלץ בכפר עציון. דוד הוא בנו של הרב מישאל רובין, רב ישיבת שבי חברון. הוא שירת כלוחם בשייטת 13 והיה אמור לסיים  מסלול בעוד כחודש.

 


אלפים ליוו את דוד ואחיקם בדרכם האחרונה (צילום: גיל יוחנן)

 

"זאת לא סתם לוויה, ולא עוד סתם אנשים. הם מיתוסים. הפסקנו להאמין במיתוסים וגיבורים, אבל הם היו כאלה", אמר בניה שראל, חברם של אחיקם ודוד. בניה סיפר על השניים, אותם הכיר שנים ארוכות. "למדתי עם אחיקם במשך שש שנים בישיבת "מקור חיים", ועם דוד עברתי מסלול של שנה בשייטת. דוד עבר את המסלול הכי קשה בצבא ואף פעם לא נשבר. תמיד אציל וקשוח, כולם קינאו בו. הוא מלח הארץ. אחיקם ודוד הם אריות, לא סתם אנשים". 

 

בניה סיפר כי השניים נהגו לטייל לעתים קרובות, והכירו את האזור על בוריו. "אחיקם הכיר כל אבן ופינה בארץ והיה יותר בחוץ משאר בבית. ישן תחת כיפת השמיים והיה נווט מעולה". חבריהם של השניים סיפרו כי השבוע היה דוד ברגילה, וביום חמישי שב למסע של השייטת ואז חזר לביתו כדי להספיק לטייל באזור. "כל פקח ידע מי זה אחיקם - הילד שחרש את הארץ לאורכה ולרוחבה ואהב את ארץ ישראל".

 

פלסטינים בירכו לשלום

לדברי שראל, השניים יצאו שלשום לטיול בשעות הצהריים, וזיהו רועה צאן פלסטיני. "דוד אמר בצחוק 'צריך להרוג אותם כי אחר כך הם הולכים לספר לגורמי טרור שיש יהודים בסביבה'". הוא סיפר כי השניים פגשו בכמה פלסטינים שהיו באזור ושוחחו עמם בערבית, ואז הגיעה למקום מכונית ובה פלסטינים שבירכו אותם לשלום. השניים השיבו ליושבי המכונית, ואז נורו לעברם שלוש יריות. אחיקם נפגע מהירי, ואילו דוד הספיק להשיב אש. אחד המחבלים נורה על ידי דוד, ומחבל נוסף לקח את נשקו של אחיקם וירה לעבר השניים.

 

עם זאת, חבריהם של דוד ואחיקם הבהירו כי הפיגוע לא ימנע מהם להמשיך להסתובב באזור באופן חופשי, כפי שנהגו עד כה. "שיהיה לכם ברור, אנחנו נמשיך לטייל ועוד השבוע אני אטייל במקום שדוד ואחיקם נרצחו", הצהיר שראל.

 

יו"ר ועד רבני יש"ע והרב של קריית ארבע, דב ליאור, אמר כי "המעשה של הנרצחים, שהשיבו אש, הוא זריקת עידוד למעשה גבורה של יהודים שעומדים על נפשם". הרב ליאור גם הטיח ביקורת בממשלה ואמר: "משחררים מחבלים עם דם... מי אמר שהנשק שבעזרתו רצחו את שני הגיבורים הוא לא נשק שהממשלה מסרה להם?"


פורסם לראשונה 29/12/2007 22:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רב"ט אחיקם עמיחי. הכיר כל שביל
סמ"ר דוד רובין. מלח הארץ
הלוויה בהר הרצל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים