שתף קטע נבחר

מהפכת התלמוד

התלמוד הבבלי הפך באחרונה לטרנד הכי חם בעולם העסקים הישראלי. שיעורים קבועים מתקיימים במשרדי עורכי הדין ורואי החשבון המובילים, בבורסת היהלומים ובמגדלי עזריאלי. כתב ynet יצא לבדוק: איך כבש דף הגמרא את לב בכירי המשק?

לימוד תורה באמצע יום העבודה, נשמע לכם מופרך? אז קבלו רשימה חלקית של משרדים בהם מתקיימים שיעורי גמרא על בסיס קבוע: גורניצקי, נשיץ-ברנדס, גדעון פישר, איתן ארז ורו"ח ברייטמן אלמגור. שיעורים קבועים מתקיימים גם בחברת מע"צ, בחברת דלק, בחברת חשמל, בבורסת היהלומים, בנק הפועלים, בנק לאומי והרשימה עוד ארוכה. כשגם אנשי עסקים בכירים כדוגמת יצחק תשובה ויו"ר דירקטריון חברת חשמל, מוטי פרידמן, ומנכ"ל הבורסה, אבי פז, בציבור לומדי הדף היומי.

 

מאחורי המהפכה עומד ארגון "מאורות הדף היומי", שאחראי להעברת כחמש מאות שעורים יומיים בכל רחבי הארץ והגלובוס לכל שכבות הציבור.  

 

הרב חיים דוד קובלסקי העומד בראש הארגון מעביר שעורים בכל שבוע ביחידות לראשי המשק בישראל. קובלסקי, רב חרדי מבני ברק ואב ל-13 ילדים, מצליח למצוא מסילות לליבותיהם של אנשים רבים מכל גווני הקשת וחושף את הרלבנטיות של המסורת היהודית למציאות ימינו.

 

ב"מאורות הדף היומי" מנצלים היטב גם את הרשת. אתר הארגון מציג את שיעורי הדף היומי בוידיאו, בארבע שפות, על ידי מיטב מגידי השיעורים וכך רבבות יהודים מעשרות מדינות בעולם, לומדים מדי יום את הדף היומי דרך אתר האינטרנט. בנוסף, אלפי מנויי דואר-אלקטרוני מקבלים באופן קבוע את סיכומי הגמרא ותכנים נוספים.

 

שני פרויקטים נוספים של מאורות שהושקו באחרונה זוכים לפופולריות רבה במגזר הדתי והחילוני: "ותן חלקנו", ספרון הכולל משנה, אגדה, הגות והלכה. הספרון נערך בצורה המאפשרת לימוד יומי של שש עד עשר דקות  ומיועד ללימוד בזמן נסיעות , המתנה לרופא  תור בבנק, או כל בכל זמן אחר. הספרון הופץ עד עתה בעשרות אלפי עותקים. פרויקט נוסף של הארגון הוא הספר  "מאורות השבת", בו ערוכים כל הלכות השבת על פי סדר מיוחד ללימוד משפחתי בשולחן השבת. גם יוזמה זאת זוכה להצלחה רבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר חברת חשמל, מוטי פרידמן. שניים אוחזין
נשיא הבורסה, אבי פז. בחברותא
יצחק תשובה. תלמיד קבוע
מומלצים