שתף קטע נבחר

אסתר דומיניסיני מונתה למנכ"לית הביטוח הלאומי

דומיניסיני, המנכ"לית לשעבר של שירות התעסוקה, תחליף את יגאל בן שלום, המנכ"ל היוצא של הביטוח הלאומי, החל ב-1 בפבואר

אסתר דומיניסיני היא המנכ"ל הבא של הביטוח הלאומי. ועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד הרווחה, נחום איצקוביץ', החליטה להמליץ על דומיניסיני, המנכ"ל לשעבר של שירות התעסוקה, שתחליף את יגאל בן שלום, המנכ"ל היוצא של הביטוח הלאומי.

 

דומיניסיני עתידה להתחיל בתהליך חפיפה כבר בימים הקרובים, והכניסה הרשמית לתפקיד תהיה ב-1 בפברואר.

 

שר הרווחה יצחק הרצוג, שקיבל את המלצת ועדת האיתור, ציין כי בהחלטתו למינוי זה עמדו בפניו כישוריה הניהוליים המוכחים של דומיניסיני, ניסיונה המקצועי העשיר והצלחותיה להוביל מערכות גדולות ומורכבות, שנקלעו למצבי משבר קשים, להישגים מרשימים.

 

הרצוג הוסיף כי לא פחות חשובה בעיניו העובדה שדומיניסיני כאישה מהווה מודל עבור נשים רבות בישראל. "מה ששכנע אותי במיוחד הוא תפיסת עולמה הסוציאל-דמוקרטית המובהקת, החיונית להצלחת המוסד ולעצמאותו. אני מאחל לדומיניסיני הצלחה רבה בתפקידה ובכוונתי לתת לה גיבוי רחב כמנכ"לית המוסד לביטוח לאומי", אמר השר הרצוג.

 

דומיניסיני כיהנה בארבע השנים האחרונות כמנכ"ל שירות התעסוקה. בתפקידה זה הובילה שינויים מרחיקי לכת בשירות, הכוללים שידרוג טכנולוגי ומתן דגש על השמה איכותית של דורשי העבודה.

 

בעבר מילאה תפקידים שונים במשטרה והייתה לאישה הראשונה שהגיעה לדרגת ניצב, המקבילה לדרגת אלוף בצה"ל, בתפקידי ראש אגף קהילה ומשמר אזרחי, ראש אגף משאבי אנוש, ראש מחלקת פרט, ראש מדור רווחה וגמלאות ועוד.

 

מול דומיניסני התחרו על התפקיד זאב פרדימן, מנהל המינהל לשירותים חברתיים בעיריית תל אביב-יפו, ועו"ד עפרה פרידמן, יו"ר נעמ"ת לשעבר. המינוי כפוף לאישור ועדת המינויים של המוסד לביטוח לאומי ושל הוועדה לאישור מינויים בכירים בשירות המדינה (ועדת שפניץ), והוא צפוי לעבור ללא קושי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
אסתר דומיניסיני
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים