שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס מפעל חיים למלחין אהרון חרל"פ

  פרס אקו"ם למפעל חיים, בסכום 30 אלף שקל, יוענק לחרל"פ על תרומתו למוזיקה הקונצרטית בישראל

  פרס אקו"ם למפעל חיים בתחום המוזיקה הקונצרטית יוענק למלחין הישראלי אהרון חרל"פ, כך מפרסמת הבוקר ועדת הפרס שכללה את רון וידברג, נחום אמיר ועמי מעיני. הפרס, בסכום 30 אלף שקל, יוענק לחרל"פ על הישגיו ביצירה מוזיקלית ובביצועה, וכן בזכות ריבוי פעליו בין אם בתחום החינוך המוזיקלי ובין אם כמנצח על המקהלות החשובות בארץ.

   

  "חרל"פ הוא מלחין פורה ורב כשרון שכל אחת מיצירותיו עשויה בשלמות הרמונית וצורנית, מתוזמרת בדייקנות מופתית וניחנה בטעם מעודן", כתבו השופטים, "אמנם אין הוא נחשב לאחד ממחדשי הדור, אולם עשייתו הוכיחה שגם בשפה מוזיקלית מסורתית וגם בצורות מוזיקליות המבוססות על הקלאסיקה, אפשר להגיע אפילו בימינו לאיכויות ולעוצמות הבעה הנוגעות ללב כל".

   

  בפרס להישג השנה ע"ש מנחם אבידום זכה המלחין ליאור נבוק על יצירתו "מעגל התקווה" לרביעיית כלי מיתר. בנימוקים למתן הפרס, בסכום 10,000 שקל, כתבו השופטים: "מדובר ביצירה רבת הבעה, המנצלת את מדיום כלי המיתר בצורה הטובה ביותר. לנבוק יש סגנון אישי מובהק והוא אינו נגרר אחרי אופנות בנות חלוף. יצירה זו בעיננו הינה תרומה משמעותית לספרות המוזיקה הקאמרית בישראל".

   

  בפרס עידוד פרסום היצירה, בסכום 12 אלף שקל, זכה השנה המלחין נפתלי להב על יצירתו "מוזיקה לתזמורת סימפונית וגיטרה". בפרס ליצירה המוגשת בעילום שם זכתה "תרועות עננים" מאת יורי ברנר. הפרס, בסכום 10,000 שקל, מוענק ליצירה שלדעת השופטים מאירה את היחס בין הפסנתר לתזמורת באור חדש ולא שגרתי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חרל"פ. שלמות הרמונית וצורנית
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  לאתר ההטבות
  מומלצים