שתף קטע נבחר

סינגל ראשון לנאוה ברוכין מהנשמות הטהורות

אחרי שנים ארוכות של שתיקה מוזיקלית, נאוה ברוכין - הסולנית של להקת "הנשמות הטהורות" שחזרה בתשובה - מוציאה דיסק סולו. "להקלטות התלוותה תחושה רוחנית-דתית של שליחות. לא הקלטתי אותו כדי להתפרסם, אלא כדי שיקרב ויחזק את האנשים", היא אומרת. ynet מגיש השמעת בכורה, באישור הרבנים

יותר מ-30 שנה אחרי שהיתה שותפה לאלבום המופת של "הנשמות הטהורות", נאוה ברוכין - הקול הזך והמלאכי מ"אחכה לך" - מוציאה דיסק סולו בשם "Hold on to the dream". מאז שחזרה בתשובה עם בעלה, קן ברג'ס (אברהם בר), הופיעה ברוכין מול נשים ונערות, אך לא הקליטה חומרים חדשים. כעת ynet גאה להגיש השמעת בכורה לסינגל ראשון - "כי לאן שתפני".

 

"השיר הזה נכתב מאם לבתה, ממני לילדה שלי, אבל למעשה הוא שיר מכל אחת לבתה", מספרת ברוכין ל-ynet. "יכולתי להקליט את האלבום הזה בשלושה שבועות, אבל זה לקח לי שנתיים כי כל אלמנט בדיסק הזה נשקל. התלוותה לעשייה תחושה רוחנית-דתית של שליחות. לא הקלטתי אותו כדי להתפרסם, אלא כדי שהוא יעשה שינוי. שיקרב ויחזק את האנשים".

 

ברוכין מספרת כי קיבלה אישור מרבנים להקליט את החומרים ולהעביר אותם לתחנות הרדיו. "כל השירים עוסקים בבורא עולם ובאהבה אליו, וזה המסר שלי", היא אומרת. "אחד הרבנים שאישר את ההקלטות אמר שהגענו לתקופה כזו שבה גם נשים צריכות לעשות כל מה שהן יכולות כדי לקרב. השירים הם הדרך שלי. כמובן שהכל כשר למהדרין בטקסטים. הכל צנוע".

 

את העיבודים לשירים ביצע בעלה של ברוכין, והוא גם מי שאחראי למילים - רובן באנגלית. לדבריה, אחד השירים האהובים עליה באלבום הוא "See me running", שמדבר על החזרה אל הקדוש ברוך הוא בריצה.

 

ברוכין מעידה שהיתה רוצה לצאת למסע הופעות אחרי הוצאת הדיסק, כמובן לעיני נשים בלבד. אולם, לדבריה, היא עדיין תרה אחר הפורמט הנכון של ההופעות: "בדרך כלל נשים לא זוכות לבמה מכובדת מספיק, וההופעות נראות קטנות.הייתי רוצה משהו מכובד, אולי בשיתוף עם יוצרות דתיות נוספות, לאו דווקא זמרות. מה לנשים לא מגיעה הופעה מכובדת? מגיע להן את הכי טוב".

 

ומה עם השירים של הנשמות הטהורות, נשמע אותם?

 

"עד היום כשהופעתי שרתי את 'אחכה לך' עם מילים אחרות, כשרות. קידשתי את השיר.

אבל מכיוון שאסור לי להקליט את השיר עם המילים החדשות, זה נשאר רק להופעות חיות, ולקוות שגם זה יקרב".

 

את באמת מאמינה שהשירים יוכלו לגרום למישהו לחזור בתשובה?

 

"מאוד מאמינה בזה. מוזיקה ומילים יכולות לעשות המון, והלוואי שאני אצליח בכך. אם הצלחתי לקרב מישהו, עשיתי משהו. אני לא רוצה להוציא אלבום ושאנשים יגידו 'זה טוב' או 'לא טוב'. המוזיקה היא הכלי שלי ואני עושה את המיטב כדי להצליח לשנות משהו בעזרתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים