שתף קטע נבחר

מי עומד מאחורי ירי הרקטה לצפון אשקלון?

החזית העממית - המפקדה הכללית (ארגונו של אחמד ג'יבריל), ועדות ההתנגדות העממית וגם הג'יהאד האיסלאמי טוענים כי ירו את הרקטה לצפון אשקלון. אבל בעזה יש מי שסבור שדווקא חמאס עומד מאחורי הירי

כולם מקבלים אחריות: מספר ארגונים פלסטינים קיבלו בצהריים (יום ה') אחריות לירי הרקטה אל צפון אשקלון. ארגונו של אחמד ג'יבריל - החזית העממית-המפקדה הכללית, הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית - פלוגות סלאח א-דין, והזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי - פלוגות אל-קודס - כולם מסרו שהם האחראים לירי. ובכל זאת, ברצועת עזה יש מי שמפנים את החשד כלפי החמאס.   

 

זו הפעם הראשונה שארגונו של אחמד ג'יבריל קיבל אחריות לירי רקטה מרצועת עזה. גורמים פלסטינים ציינו כי ארגון החזית העממית - המפקדה הכללית, מקיים קשרים מצויינים עם חמאס ולא מן הנמנע כי הירי תואם הארגון השולט ברצועה. 

 

דובר ועדות ההתנגדות העממית ודובר מטעם פלוגות אל קודס אמרו ל-ynet כי מדובר ברקטה משופרת שנורתה בתגובה להמשך פשעי ישראל נגד הפלסטינים וכי "הרקטה מעידה על היכולת הגוברת של הארגונים הפלסטינים". 

 

ברצועת עזה יש מי שמעריך כי חמאס עומד מאחורי הירי. גורמים ברצועה אומרים כי טווח הרקטה מעיד כי מדובר ברקטה שנמצאת אך ורק בידי החמאס וכי לתנועת החמאס היה נוח להשתמש באנשי ארגונים אחרים כדי לבצע את הירי על ישראל מבלי להסתכן בעצמה בהסלמת המצב מול ישראל.

 

ברשות מציינים כי ארגונו של ג'יבריל הפך לבעל ברית מרכזי של החמאס, אפילו יותר מן הג'יהאד שבינו לבין החמאס נתגלעו לאחרונה מספר מחלוקות. ברשות מציינים כי ג'יבריל התיישר לפי הקו של החמאס, מגן על התנועה בכל הזדמנות. סגנו אף עומד בראש הוועדה המארגנת שמתכננת לקיים בשבועות הקרובים ועידה לאומית פלסטינית שנועדה לשקול בניית מוסדות חלופיים לאש"ף שיתחרו מול אבו מאזן. גוף זה אמור לשרת את חמאס ויסייע בידיו לנגח את אבו מאזן בזירה הפנים פלסטינית ולמצב את החמאס ואת הגוף החדש אם יוקם ככתובת עבור הפלסטינים בעולם ולגזול בכך את עמדת הייצוג הבלעדית של אש"ף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקום נפילת הרקטה
צילום: צפריר אביוב
מי אחראי לירי?
צילום: צפריר אביוב
מומלצים