שתף קטע נבחר

סקר הסקס הענק שלנו: 45% מהנשים לא מאוננות

14,340 נשים השתתפו בסקר הסקס הענק של עיתון "לאשה", המתפרסם בגיליון החדש, שיוצא היום. בין התשובות שהפתיעו אותנו: 45 אחוז מהנשים לא נוהגות לאונן

סטטיסטיקות טוענות ש-90% מהגברים בכל הגילאים נוהגים לאונן. באווירת הפתיחות המינית המקובלת היום, ציפינו לגלות שהנשים לא מפגרות הרבה אחריהם. והנה, התוצאות של סקר הסקס הענק שלנו ב"לאשה" הגיעו, והופתענו בגדול.

14,340 נשים ענו על השאלות פה באתר ובעיתון, חברת "גיאוקרטוגרפיה" צלבה את הנתונים במדגם מייצג בקרב 500 משתתפות נוספות, והתוצאות חד משמעיות:  45% מהנשים לא מאוננות. איך זה יכול להיות? פנינו לגילה ברונר, מנהלת השרות הסקסולוגי במרכז לרפואה מינית שיבא קלאס קליניק, בחיפוש אחר תשובות. 

 

  • למה נשים רבות ממש לא מחבבות את איבר המין שלהן?

"לצערי, הרבה נשים מתייחסות למערכת המין כאילו היא לא שייכת להן”, אומרת ברונר. “הן לא מתקרבות למקום אלא אם כן חייבות, וזה חבל מאוד כי מערכת המין צריכה להיות חברה שלנו. אם נתייחס אליה בחיבה היא תעניק לנו עונג, בריאות והנאה. נכון, לפעמים היא גם עושה בעיות. אבל יש עוד איברים בגוף שלפעמים עושים בעיות, וזה לא מונע מאתנו לאהוב אותם. כל שינוי באיבר המין, לעומת זאת, מעורר אצלנו קושי רגשי”.

 

  • לגברים כל כך קל עם האוננות. אנחנו לא הפנמנו את הרעיון, נכון?

"אין ספק שנשים מאוננות הרבה פחות מגברים. ההלכה אוסרת על גברים לעסוק בפעילות כזאת ולהשחית זרע לריק, אבל עובדה היא שהמסר לא עובד, אפילו אצל

 רבים מהגברים המסורתיים והדתיים. לגבי נשים אין איסור הלכתי על אוננות, ונראה שמיעוט האוננות הוא חלק מהדיכוי המיני של נשים לאורך ההיסטוריה. אני מופתעת לגלות לעתים גם אצל נשים צעירות, שגדלו בהשפעת חינוך מיני ליברלי ומסרים נאורים לכאורה, יחס את דחייה וגועל כלפי אוננות. מתברר שהמסר שנערה שנוגעת "שם למטה" עושה מעשה חטא ופשע עדיין קיים”.

 

  • למי מהנשים האוננות חשובה?

"יש נשים שנוהגות לאונן מדי פעם, גם כשהן נמצאות במערכת יחסים זוגית ומינית, וזה בסדר גמור. אבל אני מקווה שדווקא אלה שאין להן בן זוג יאפשרו לעצמן את העינוג הפרטי. לאוננות יש ערך מיטיב בפני עצמו כפורקן, כיף והרפיה, אבל יש לה גם ערך בריאותי מאחר שהיא מפעילה את מערכת המין הנשית. היא מהווה סוג של התעמלות ממוקדת ומרוכזת שמפעילה את הביוכימיה של הגירוי המיני. היא מחוללת סדרה של תהליכים כימיים שמייצרים חומרים חשובים לגוף. היא מזרימה דם לכלי הדם של רצפת האגן, פעולה שגורמת להעשרת הרקמות באזור. היא יוצרת מתח שרירים והרפיה, כמו בשיעור התעמלות טוב. כמובן שהיא לא מיותרת גם כשיש קשר מיני זוגי. האוננות היא דרך טובה להכיר את מערכת המין הפרטית ולהבין את הצרכים שלה. את הידע הזה אפשר ורצוי להעביר הלאה גם לבן הזוג”.

 

עוד נתונים מעניינים בסקר:

  • 57% מהנשים מזייפות אורגזמה
  • 74% חושבות שהגודל כן קובע
  • מעל  50% מהנשים לא משתמשות בקונדום במין מזדמן.

כל התוצאות והניתוחים, השבוע בגיליון.

 

עוד השבוע בעיתון לאשה:

  • הטרנד החדש בספורט: אימון על טרמפולינה 
  • איך מפסיקים לריב עם הילדים על בגדים 
  • האוניברסיטה של החיים: כך תלמדו לומר "לא"; האם אתם במקום העבודה הנכון? שאלות שכדאי לשאול עכשיו
  • מצורף חינם לגיליון: מוסף "שף": עשרה תבשילים ביתיים מאורז; אפייה מלוחה וקלה לאירוח נינוח במיוחד; מתוקים וריחניים. מתכונים לאפייה חורפית

 
 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמעט מחצית מהנשים לא נוגעות בעצמן?
קרדיט: ablestock
לאשה בפייסבוק
מומלצים