שתף קטע נבחר

תל אביב סוערת: "מיני טורנדו" נצפה לחופי העיר

תושבים נרגשים זכו לראות תופעת טבע הדומה לטורנדו קטן מול חופי תל אביב. "זה היה אחד הדברים המדהימים שראיתי בחיי", סיפרה עדת ראייה והוסיפה: "חשבתי שזה הוריקן קטן. קיוויתי שזה לא יצנח עליי"

תושבי תל אביב נתקלו אתמול (ה') במחזה לא שגרתי: נד מים, תופעת טבע הדומה לטורנדו. "זה היה אחד הדברים המדהימים שראיתי בחי. ישר חשבתי שזה הוריקן קטן וקיוויתי שזה לא יצנח עליי", סיפרה ל-ynet שרון ויזמן, שחזתה במראה. 


"הראתי תמונות לחברים והם לא האמינו" (צילום: שרון ויזמן)

 

ד"ר הדס סערוני, מומחית לאקלים בחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת תל אביב, הסבירה בעבר את הסיבות לתופעה: "לפעמים ענני סערה יוצרים מעין מיני טורנדו, זהו טורנדו קטן יותר שקשור בחוסר היציבות הנגרמת בעונה זו, בעיקר בשל הניגוד בין הים החם לאוויר הקר שהגיע בשכבות הגבוהות. ואז חוסר היציבות גורם לתנועות אנכיות, מאוד חזקות, שלעיתים מצליח להתפתח עד למיני טורנדו". 


"נבהלנו כשראינו מטוס מתקרב לסופה" (צילום: ורד סילורמן)

 

ורד סילורמן, סטודנטית לגיאופיזיקה מרמת גן, הבחינה בתופעה בחוף הילטון בתל אביב. "אני גולשת גלים, וזו הפעם הראשונה שאני רואה דבר כזה. הבנתי מה זה כי קראתי על זה לפני כמה ימים במקרה. כל מי שהיה במועדון הגלישה שבו הייתי מאוד התרגש. ראינו את המים עולים ממש למעלה ולרגע נבהלנו כשראינו מטוס שטס קרוב לסופה", אמרה.

 

"ראיתי את הסופה הקטנה הזו נעה בשמים", אמר יוסף אסא מתל אביב. "כיוון שאני ארכיטקט הייתה לי מצלמה באוטו, אז עצרתי באמצע הכביש לצלם. זו תופעה נדירה מעל דודי השמש הטיפוסיים של תל אביב. זה היה לפרק זמן קצר מאוד, ולאחר שתי דקות זה נעלם".

 

שרון ויזמן היתה באזור צומת גלילות כשראתה את נד המים. "היינו ממש מתחת לזה, זה היה אחד הדברים המדהימים שראיתי. אחרי זה הראתי את התמונות לחברים שלי והם לא האמינו. התגובות היו מדהימות", הוסיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נד מים מעל דודי שמש
צילום: יוסף אסא
מומלצים