שתף קטע נבחר

אלפי ערבים הפגינו בנצרת: די למצור על עזה

נציגים כמעט מכל המפלגות והתנועות הערביות השתתפו בהפגנה בנצרת תחת הכותרת "לשבור את המצור המוטל על רצועת עזה". ח"כ א-סנע: "ישראל יכולה לחסל את יאסין ואת ערפאת, אך לא יכולה לחסל את רצונו של העם הפלסטיני לחירות ולעצמאות"

אלפי בני אדם השתתפו בצהריים (שבת) בהפגנה המונית בנצרת בקריאה "לשבור את המצור המוטל על רצועת עזה". ההפגנה, שבה השתתפו כמעט כל המפלגות והתנועות הערביות בישראל, היתה יוזמה משותפת של בל"ד, שני הפלגים של התנועה האיסלאמית ותנועת "בני הכפר".

 

בהפגנה השתתפו גם שלושת חברי הכנסת של בל"ד וכן חברי הכנסת איברהים צרצור וטאלב א-סנע (רע"ם-תע"ל). מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח, אמר בנאומו: "למרות שמחת החג, בליבנו נותרה עדיין תחושת מחנק שלא תוסר עד להקמתה של מדינה פלסטינית ובירתה ירושלים".


ההפגנה בנצרת (צילום: AFP)

 

הוא הוסיף: "אנו קוראים לאבו מאזן ולאיסמעיל הנייה לנצל את החגים שלנו ולהכריז על הקמתה של ממשלת אחדות לאומית שתעמוד בפני הטרור האמריקני והכיבוש הישראלי. לפיכך, אנו אומרים כי כל הסכם שימנע מעמנו לעלות לרגל בביטחון, כל הסכם שימנע מבני עמנו מלהגיע למסגד אל אקצה ולכנסיית הקבר וכל ועידה שתאשר את ההתנחלות בגדה ובירושלים - כל אלה יהיו מרמס לרגלינו וזאת גם אם הכיבוש יפגיז את בני עמנו וירעיב אותו. זה המסר שאנו שולחים לקופת הדולרים האמריקנית".

 

סלאח הציע להקים גוף קולקטיבי שיסייע לשבור את המצור המוטל על רצועת עזה. ח"כ טאלב א-סנע אמר כי "ישראל אינה מפנימה כי באמצעות יכולותיה הצבאיות היא מסוגלת לחסל את אחמד יאסין ואת יאסר ערפאת, אולם היא לא יכולה לחסל את רצונו של העם הפלסטיני לחירות ולעצמאות. המדינות הכובשות הן אותן המדינות המתיימרות להיות דמוקרטיות - ואלו הן ארה"ב בעיראק וישראל בפלסטין. מדינות אלה מאמצות מדיניות של טרור, מייצרות טרור בעולם ומזינות אותו".

 

חבר הכנסת א-סנע פנה בקריאה לאבו מאזן ולהנייה לפתור את המחלוקות ביניהם באמצעות משא ומתן שכן "המצב הקיים מסכן את זכותו של העם הפלסטיני לעצמאות, את פיתרון סוגיית הפליטים ושחרור ירושלים". הוא גם פנה בקריאה למדינות ערב להסיר את החרם על עזה.

 

יו"ר סיעת בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, אמר כי "יש להעמיד לדין את האחראים על פשעי המלחמה בפני בית דין בית לאומי. הפיכת עזה לבית סוהר גדול היא ענישה קולקטיבית. הרג אזרחים, מניעת טיפול רפואי וגרימת רעב הם פשעי מלחמה ש

ניתן להעניש את האחראים עליהם במדינות רבות בבית דין בינלאומי". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בנצרת
צילום: איי אף פי
מומלצים