שתף קטע נבחר

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את עוזי כהן

החשד נגדו: מרמה והפרת אמונים. היחידה הארצית לחקירות הונאה מצאה תשתית ראייתית בשלושה תיקים: חריגות בנייה בביתו הפרטי, העסקת קבלן הגינון של העירייה בביתו והענקת רישיון עסק לגן אירועים שלא כחוק

המשטרה תמליץ לפרקליטות להעמיד לדין את סגן ראש עיריית רעננה וממלא מקומו, עוזי כהן, בחשד לעבירות מרמה והפרת אימונים. היחידה הארצית לחקירות הונאה סיימה את החקירה ומצאה תשתית ראייתית נגדו בשלושה תיקים: חשד לחריגות בנייה בביתו הפרטי, העסקת קבלן הגינון של העירייה בביתו והענקת רישיון עסק לגן האירועים "שמיים ירוקים" שלא כחוק.  

 

החקירה החלה בדצמבר 2004, בעקבות תלונה שהוגשה על-ידי ראש האופוזיציה דאז. בסיכומה של החקירה, נמצא כי קיימת תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים בשלושת התיקים שנחקרו. תיק החקירה הועבר לפרקליטות מחוז מרכז, לצורך המשך ההליך המשפטי.

 

לאחר פתיחת החקירה, פנתה עמותת אומ"ץ (אזרחים למען מינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי) לשר הפנים, למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה בטענות על כך שכהן הרחיב את ביתו ללא אישורים, והעירייה לא גבתה ממנו ארנונה במשך 13 שנים על ההרחבה.

 

העמותה טענה כי ביתו של כהן, שהיה בגודל של 100 מ"ר הורחב עד ל-300 מ"ר. עבודות ההרחבה לטענת העמותה בוצעו מבלי ליידע את הרשויות המוסמכות, מבלי להגיש תוכניות בנייה ומבלי לשלם אגרות, מיסים והיטלים על ההרחבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
עוזי כהן
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים