שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס

  עולים על השוליים

  פתיחת העונה של "ארץ נהדרת" שוב הבליטה את חוסר ההבחנה של כותביה בין הנועז למטופש ובעיקר את הפחד ההיסטרי שלהם מערוץ 10. שמוליק דובדבני לא בטוח שכל זה עובד בסתם יום של חול


   

  אם לשפוט לפי התכנית הפותחת את העונה החדשה, החמישית במספר, של "ארץ נהדרת", ב"קשת" מאוד חוששים מערוץ 10, על אף נתוני הרייטינג הלא מזהירים שלו בינתיים. אחרת קשה להסביר איך התקבצו גיא זוהר, תחקיר הפדופילים ו"הישרדות" לערב בכורה אחד.

   

  כצפוי, במסווה של תכנית סטירה והומור כאילו-נועז, ממשיכים עורכי וכותבי "ארץ" ללעוג לשוליים החברתיים של ישראל. תושבי שדרות, למשל, שנציגם, יוסי מזליקו, הוא עוד אחת מהפארודיות הממוחזרות שלהם על עממיות. או ניצולי שואה שבאחד המערכונים כאן הם "הזקנים האלה שעבדו בשואה וצריך להחזיר להם כסף”. כמו גם קשישים מוכים ותחקירנית בת 70, סבתא מוסקונה, שטומנת מלכודת באמצעות האינטרנט לפושע מזרחי שתוקף אותם (במה שהוא פרודיה על תכנית הפדופילים ההיא של דב גילהר).


  "ארץ נהדרת". הולך טוב עם חמין

   

  והיו גם חידושים והמצאות: אסי כהן העושה את גיא זוהר בתכנית החדשות-בנימה-אישית שלו (“מבולבלים? גם אנחנו") ובלוק של מוזיאון שעווה, אבל מיקי גבע, חשוב לציין, כבר רץ עם חיקוי דומה הרבה קודם. מאור כהן במקום דב נבון עוד יצטרך להוכיח יכולות קומיות שהן מעבר לעיוות פנים כזה או אחר. דמותו של ח"כ גלעד טרחן בגילומו, כן, "טרחן", גיחי, שכמו משוחקת על ידי ג'ים קארי הנלחם במעשן הרע נתן זהבי, הופיעה במערכון שהפואנטה שלו מגיעה הרבה לפני הסוף.

   

  הצמד המוזיקלי הנשכח, "מודרן טוקינג", אורחי הכבוד מגרמניה של השרה רוחמה אברהם בלילא, מי שממונה על התכנית האמנותית לציון שנת ה-60 למדינה, שרו להיט מחילה לנספי השואה (“סליחה על הכל, מצטערים, נסחפנו בגדול"), שהבליט בעיקר את היעדר ההבחנה של יוצרי "ארץ נהדרת" בין מה שהוא נועז באמת לסתם מטופש.

   

  צוחקים אבל לא על עצמנו

  הגרסה הידוענית של "הישרדות" ("I'm a Celebrity, Get Me Out of Here”) עובדה למונחים מקומיים בהשתתפותם של חיקויי יובל המבולבל, שוש עטרי (פרודיה טובה של טל פרידמן) ומוחמד בכרי, שזהותו כפלסטיני גאה, איך לא, שימשה בסיס לעוד כמה בדיחות. הנה, צחקנו עוד קצת ולא על חשבוננו.

   

  גם עלמה זק, בחורה מוכשרת בדרך כלל, סיפקה חיקוי משעמם של שופטת "גריז" חני נחמיאס, רק כדי שנתגעגע לימי ציפי שביט שלה.

   

  הסאטירה הפוליטית היא "לייט" מבעבר (אהוד ברק מציע לתושבי שדרות קלף

  מיגון הבית – "בזה המתחם לא יבוא קסאם", ומכריז שהוא כמו נינט: "גם אני אוהב כסף ויש לי נטייה להשמנה”), ורק דמותו של יועץ התקשורת של ראש הממשלה, בגילומו של יובל (“ראש הממשלה לקה במחלות") סמו, נראית בשלב זה מבטיחה.

   

  את מקום הטלנובלה המצרית המדובבת תפסו עתה יומני חדשות ארכאיים, מדובבים בהיתוליות אף הם, מימי ראשית המדינה. אם עוד לא מאוחר מדי, אפשר לוותר.

   

  כבעבר, גם בעונתה החמישית “ארץ נהדרת" צוחקת מלב הקונצנזוס. זה עובד יותר כליווי לעיכול ארוחת ליל שבת. פחות בסתם יום של חול. מצד שני, גם העונות הקודמות, אם הזיכרון אינו מטעה, החלו בצליעה. כך שהכל יחסי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארץ נהדרת. צוחקת מלב הקונצנזוס
  צילום: אלדד רפאלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים