שתף קטע נבחר

אולפני וורנר עוברת לפורמט Blu-ray

מכה ל-HD-DVD: חברת הסרטים האחים עוברת למחנה Blu-ray. האחים וורנר מחזיקים ב-18 עד 20 אחוזים משוק כותרי הקולנוע והטלוויזיה בארה"ב. מנכ"ל טושיבה בתגובה: "אני מופתע"

חברת אולפני האחים וורנר הודיעה השבוע, כי היא עוברת לשווק סרטי DVD בהפרדה גבוהה (HD), בפורמט Blu-ray באופן בלעדי. האחים וורנר הינו האולפן ההוליווודי שמוכר את הכמות הגדולה ביותר של סרטי DVD, מה שמשקף נתח שוק של 18-20% בארצות הברית. הסיבה למהלך הדרמטי הינה החשש כי חוסר הכרעה במלחמת הפורמטים יביא לנפילת שניהם. "חלון ההזדמנויות של כניסת פורמטי HD לשוק עלול להיסגר באם לא תוכרע המערכה לטובת פורמט יחיד", כך לדברי מנהל האולפן, בארי מאייר. 

 

עוד ב-dtown: בוקר של מוזיקה עם Edge

 

פורמט Blu-ray, מאז תחילת דרכו היה זה ששלט בתחום מכירות הכותרים. מחנה HD DVD השיב מלחמה בדמות הוזלות ומבצעים אגרסיביים על מחירי הנגנים. 

הפעם האחרונה בה חזינו במהלך דומה היתה דווקא לכיוון המחנה הנגדי HD DVD, אז הכריזו אולפני פאראמונט וחברת האנימציה DreamWorks כי יתמכו באופן בלעדי בפורמט זה. השמועות בתעשיה דיברו על תשלום של מיליוני דולרים אותם שילמה טושיבה (מובילת מחנה HD DVD) על מנת לחזק את מעמדו של פורמט זה בתחום התוכן. מהלך שכזה עלול להוות מכה אנושה למחנה HD DVD שעד עתה פיגר במכירות הכותרים לעומת המתחרים ביחס של 3:1 לטובת Blu-ray.

 

עד לאחרונה, שני "מחנות הפורמטים" היו שרויים בסוג של קיפאון, בו אין מנצחים. בכירים בסוני (מובילת מחנה Blu-ray) וטושיבה אף הודו בכך. כעת בא המהלך של חברת וורנר - ושובר את הקיפאון. אקיו אוזקה, מנכ"ל טושיבה אמריקה, אמר בתערוכת CES כי הוא "מופתע מהמהלך של וורנר". המגזין Wired מציין כי קבוצת HD DVD ביטלה את רוב פגישותיה בתערוכה.

 

ליאור קורן, dtown, ניב ליליאן

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סופו של ה- HD DVD?
צילום: שירן וולק
מומלצים