שתף קטע נבחר

'הסנהדרין' לבוש: הצהר שהארץ שייכת לישראל

גם לרבני הימין ציפיות מביקור הנשיא האמריקני: באיגרת קלף שיעבירו לו הם דורשים שינצל את בואו לישראל להצהרה דומה לזו של כורש והלורד בלפור שהכירו בזכות היהודים על הארץ המובטחת, ומבהירים לו: "בידך הדבר - להיזכר לחיי נצח או להיחקק לדיראון עולם"

ערב בואו של ג'ורג' בוש בישראל זוכה הנשיא האמריקני לאיגרת נוספת מרבני הימין. כזכור, לפני ועידת אנאפוליס הוזהר הנשיא שלא לתמוך בחלוקת ירושלים – הפעם הוא נקרא להביא איתו ארצה את יונתן פולארד, להצהיר על תמיכתו ביישוב "מלוא הארץ" על ידי יהודים ואף לדחוק את יהודי ארה"ב לעלות לישראל. על החתום: "נציגיו הנאמנים של העם היהודי, בשם ה' אלוקי עולם".

  

את האיגרת, כתובה על מגילת קלף, יקבל בוש מ"אישיות בכירה מאוד" שמתוכננת לפגוש אותו במסגרת הביקור. היא נכתבה על ידי נשיא הסנהדרין, הרב עדין שטיינזלץ, תורגמה לאנגלית על ידי הרב חיים ריצ'מן וחתמו עליה חברי הקונגרס היהודי החדש, הסנהדרין ותנועות הר הבית והמקדש.  


הרב שטיינזלץ כותב את האיגרת (צילום: הרב חיים ריצ'מן)

 

"לכבוד מר ג'ורג' בוש הנכבד, נשיא משך ותובל, נשיא המערב", פותחים הרבנים ברחשי כבוד את מכתבם. אחרי דברי הנימוסים, הכוללים גם את ציון התאריך '6.1.2008 למניינכם', מבהירים הכותבים את ציפיותיהם מהביקור: "אם חפץ שלום וחסד אתה... עליך להצהיר קבל עולם: ארץ ישראל ניתנה לעם ישראל על ידי בורא עולם". 

 

הנשיא האמריקני נדרש לנצל את בואו לישראל להצהרה דומה לזו של כורש, "מלך פרס הזכור לטוב", ולורד ג'ימס בלפור, שהכירו בזכות היהודים על הארץ: "אני כבן אמונתי ובני ישמעאל כאמונתם איננו יכולים לגזול ולו גרגיר אחד ממתנת בורא עולם אשר נתן לעמו עם ישראל... ולכן קורא אני לכל האומות כדי להימלט מגורלן לחזור ולהכיר בנחלת עם ישראל כנחלתו הבלעדית... וכל המתכחש לה שם נפשו ונפש העולם בכפו... לא אוכל לתמוך בידי השנייה בהקמת מדינה זרה לעם זר בארץ ישראל ולא אתן ידי למעל הזה". 

 

עוד מבקשים הרבנים מהנשיא לפעול בעצמו ליישב יהודים "במלוא ארצם" ולהצהיר: "אדחק ביהודי ארצי ואחזיק בכנף בגדם להעלותם לארץ ישראל וליישבה, להקים בה את מקדש ה' בירושלים ולהרחיק ממנו זרים". לטענתם, תפקיד האומות הוא לחזק את עם ישראל לטובת האנושות ושלום העולם, ואסור להן לסמוך על החלטות ממשלות ישראל הנובעות מחוסר אמונה בה' ובתורתו. "שום ממשלה ושום נציגות של יהודים אינה יכולה לשנות כקוצו של יוד בברית אלוקינו ובדברי תורתנו הקדושה", הם מבהירים. 

 

בהמשך נקרא בוש לצעד בונה אמון: "בבואך לארצנו היינו מצפים מאוד שתביא בכנפיך את יונתן פולארד או שתורה מכאן בירושלים לשחררו מייד ולהביאו עוד בטרם תשוב לארצך". 

 

"בידך הדבר להיזכר לחיי נצח או להיחקק לדיראון עולם", מסכמים הרבנים וממליצים: "ובחרת בחיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא בוש. יקבל איגרת
צילום: רויטרס
מומלצים