שתף קטע נבחר

עיוורים נגד סגירת קול המוזיקה

"המרכז לעיוור" קורא למנהלי "קול ישראל" לפעול נגד סגירת התחנה בשם ציבור העיוורים. עד כה חתמו על העצומה נגד סגירת התחנה מעל 32 אלף איש

גם "המרכז לעיוור" מתגייס למאבק נגד סגירת קול המוזיקה. מנכ"ל המרכז הרצל מוכתר שלח אתמול (ג') מכתב למנהל "קול ישראל" ומנהל "קול המוזיקה", בו הוא מפציר בהם לפעול נגד סגירת התחנה. במכתב הוא קורא, בשם ציבור העיוורים, למציאת פתרון כדי שהתחנה לא תועלה כקורבן אופציונלי בכל פעם שנוצר חוסר תקציב ברשתות האחרות.

 

"תחנת 'קול המוזיקה' הינה כקרן אור החודרת ללבם של המאזינים ובעיקר של העיוורים, שכל עיתותיהם מוקדשים להאזנה לרדיו. פגיעה בתחנה משמעותה

 כפגיעה ישירה באיכות חייו של העיוור או לקויי הראייה", נאמר במכתב.

 

המכתב נשלח לאור ההצעה לאיחוד רשתות, שהועלתה גם בעבר לנוכח המשברים התקציביים שפוקדים את רשות השידור. ההצעה הנוכחית, שכלולה ברפורמה שמתעדת לבוא על מוסדות הרשות, חורצת את גורלה של תחנת המוזיקה הקלאסית היחידה בישראל, שמשמיעה גם יצירה ישראלית מקורית בתחום. לפי ההצעה, "קול המוזיקה" תיטמע ברשת מורשת, שהתמזגה לא מזמן עם רשת א'. מדובר בקיצוץ של שני שלישים משעות השידור של התחנה וצמצומן לשש שעות בלבד, שישובצו בין תכנים שהקשר ביניהם למוזיקה קלאסית רעוע.

 

עוד נאמר במכתב: "ציבור העיוורים ולקויי הראייה מורכב ברובו מאנשים שאינם עובדים ואינם ניידים וזאת בשל מגבלת הראייה. ציבור זה נסמך רבות בחייו על חוש השמיעה. בהתאם לאמור לעיל, החיבור של רבים מציבור זה לתחנת 'קול המוזיקה' כמו לשאר התחנות מובן מאליו ומדבר בשם עצמו... מדינה שייחדה למוזיקה הישראלית ערוץ שידורים נפרד (רשת ג'), נוהגת כעת בהתנשאות תרבותית ובחוסר התחשבות כלפי צרכני ואוהבי המוזיקה הקלאסית".

 

גם המועצה לתרבות ואמנות מחתה לאחרונה על ההחלטה לשלב את קול המוזיקה ברשת משולבת. אוהבי התחנה המתנגדים לגדיעתה מן האוויר, העלו עצומה לרשת ובה הם מביעים את מורת רוחם מסגירתה ואיחודה של קול המוזיקה עם רשת א' ורשת מורשת. לטענתם, תכני מורשת ורשת א' רחוקים שנות אור מרוחה הקלאסית של קול המוזיקה, והם קוראים לשקול מחדש את האיחוד. 

 

"עצם הרעיון מעיד על בורות מחליטי ההחלטות, חשיבה צרה והרסנית, במובן הקאפיטליסטי והזול של המילה" נכתב בעצומה...כל מדינה נורמלית המכבדת את עצמה היתה בושה ונכלמת לאור ההצעה הפרימיטיבית של בניית רשת ה 'איכות' שהוצעה". עד כה חתמו מעל ל- 32,000 איש על העצומה (המתורגמת גם לשפה הרוסית).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מוזיקה קלאסית. חלק בלתי נפרד מחיי לקויי הראייה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
לאתר ההטבות
מומלצים