שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מדריך: כך תתגברו על סיסמה אבודה ב-Windows
  הידעתם? אם שכחת את הסיסמה ל-Windows XP, אפשר להסיר לחלוטין את הדרישה לסיסמה דרך מצב בטוח (Safe Mode). כך תוכלו להיכנס שוב למחשב


   

  קורה לפעמים שהסיסמה של Windows הולכת לאיבוד - אל אותו המקום אליו הולכות, כל אותן סיסמאות וגרביים אבודות. אז מה עושים? אפשר להסיר אותה

  או להחליף ללא התקנת תוכנת צד שלישי, בעזרת תכונה מובנית במערכת. ב-Windows XP ביתי זה עניין פשוט, שלא דורש יכולות האקינג מתוחכמות מדי. היא תעבוד רק במידה ולא הגדרתם חשבון Administrator (מנהל מערכת) המוגן בסיסמה עם התקנת מערכת ההפעלה. הבהרה:  מדריך זה מיועד לשימושים חוקיים בלבד, ולשימוש רק בידי בעליו החוקיים של המחשב. אגב, דרך הפעולה המוצעת כאן לא יכולה להתבצע ללא ידיעתו של בעל החשבון - שבוודאי ישים לב כי סיסמתו נעלמה או שונתה.

   

  המצב הבטוח

  בשלב הראשון ניכנס ל-Windows במצב בטוח. כדי להגיע אליו יש להפעיל את המחשב וללחוץ על F8 מספר פעמים, עד שמגיע מסך הכניסה שמציע לנו לבחור ב-Safe Mode.

   

  Safe Mode הוא מצב בו חלק מתכונותיה של מערכת ההפעלה מנוטרלות, לרוב אלו שאינן חיוניות, אך הוא מאפשר אבחון ותיקון של תקלות שונות. כשתשתמשו באפשרות הזו, Windows יציע לכם להיכנס כ-Administrator, ללא דרישת סיסמה (אם כן הגדרתם סיסמת מנהל, תצטרכו להקליד אותה). כעת יש להיכנס להתחל (start) ואז ללוח הבקרה (Control Panel) ומשם לחשבונות משתמשים (User Accounts).

   

  בחרו ישירות את החשבון שאת הסיסמה שלו שכחתם בחלקו התחתון של המסך, או בחרו באפשרות שנה חשבון (Change an account) ואז בחרו בחשבון המיועד לשינוי.

   


   

  כעת ניתן לבחור באפשרות של שינוי סיסמה (Change Password) או הסר סיסמה (Remove Password). כאמור, לא ניתן לשחזר כך את הסיסמה המקורית.

   


   

  שינוי סיסמה דורש הקלדה כפולה של הסיסמה החדשה, ואפשרות ליצירת רמז - למקרה שתשכחו גם אותה. שימו לב! שינוי סיסמה או הסרתה, יגרום לכל הסיסמאות שלכם לאתרים ולמקורות רשת אחרים להימחק.

   


   

  לחלופין, אם בחרתם להסיר את הדרישה לסיסמה, אשרו זאת במסך הבא על ידי בחירה באפשרות הסר סיסמה (Remove Password):

   


   

  כעת אפשר להפעיל את המחשב מחדש. כשמסך הכניסה יעלה ניתן יהיה להיכנס למערכת ללא הקלדת סיסמה או עם הסיסמה החדשה. כמובן, חשבון ללא סיסמה חושף את המידע שלכם - ולכן מומלץ עם הכניסה להגדיר סיסמה חדשה: דרך לוח הבקרה, בחירה ב-חשבונות משתמשים, בחירה בחשבון שהרגע שיניתם, ואז באפשרות צור סיסמה - Create a Password. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  יבוטלו הסיסמאות הנשכחות לאלתר
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים