שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה פה אחד: יוגדלו קצבאות הזקנה

כל קשיש יקבל בממוצע תוספת של כ-80 שקל. התוספת תינתן החל בגיל הפרישה. בני 80 ומעלה יקבלו 80 שקל נוספים

להזדקן בכבוד. הממשלה אישרה היום (א') פה אחד את הגדלת קצבאות הזקנה, החל בגיל הפרישה, כולל הטבה לניצולי השואה. מדובר בתוספת תקציבית בשיעור של כחצי מיליארד שקל, שיתבטאו בכ-80 שקל בממוצע לכל קשיש.

 

ההחלטה שהתקבלה היא תיקון להחלטה קודמת של הממשלה, לאחר ויכוח שניטש על הכוונה להגדיל את הקצבאות, תוך התנגדות של משרד האוצר. משרד הרווחה והביטוח הלאומי תבעו קצבה אוניברסלית לכל הקשישים בארץ. זאת, בנוסף לסכומים שניתנו כהבטחת הכנסה.

 

כעת תתאפשר תוספת לכל קשיש על פי מצבו וגילו - 280-20 שקל בחודש. הממוצע המשוקלל הוא כ-80 שקל. סכום זה יתוסף ל-1,059 שקל. כמו כן, על פי החלטת הממשלה, בני 80 ויותר יקבלו 80 שקל נוספים. קצבאות הזיקנה ישולמו מגיל הפרישה  - 64 לנשים ו-67 לגברים - בניגוד לעמדתו הראשונית של משרד האוצר, אשר ביקש שהקצבאות ישולמו רק לבני 70 ומעלה.

 

שר הרווחה, יצחק הרצוג: "מדובר בהישג חשוב לממשלה כולה. נעשה צדק חברתי חיוני, שבבסיסו נשמר עיקרון האוניברסליות, כך שכל הקשישים בישראל יקבלו תוספת לקיצבת הזיקנה".

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בפתח ישיבת הממשלה הבוקר: "זהו דבר צעד משמעותי וחשוב לכולנו, אשר הושג במסגרת ההסכם הקואליציוני עם הגמלאים. נדמה לי שמדינת ישראל עשתה בנושא הזה צעד מכריע וחדש, שלא נעשה כמותו מאז ומעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים