שתף קטע נבחר

סינגל ראשון לגבריאל חסון מהאלבום שבדרך

האלבום השלישי של גבריאל חסון, מחלוצי המוזיקה היהודית האלטרנטיבית, ייצא בעוד כשבועיים. אם גם אתם לא יכולים לחכות לשמוע את היצירה החדשה, תיאלצו להסתפק בסינגל החדש

לפני 14 שנה, כשהמושג מוזיקה יהודית אלטרנטיבית עוד לא היה בשימוש, גבריאל חסון הוציא את האלבום "מעשה אצבעותיו" - שהיה מחלוצי הז'אנר שהפך למיינסטרים של ממש. בערך שמונה שנים אחר כך הוציא חסון את האלבום המצוין "צו השעה" וכעת, סוף סוף, יוצא האלבום השלישי: "היכל הגוונים המשתנים".

 

הדפסתו של הדיסק החדש אמורה להסתיים בעוד כשבועיים, אך בינתיים שיחרר חסון סינגל ראשון שנקרא "לב אבוד". מדובר בשיר הפותח של האלבום החדש, והוא מתאפיין בגיטרות בולטות ורוק מלודי. אצל חסון כמו אצל חסון, ההפקה והעיבוד מהוקצעים והתוצאה הטובה ניכרת.

 

באלבום החדש בסך הכל שש רצועות, אולם נגינתו נמשכת יותר משעה. בהחלטה אמיצה למדי שיבץ חסון אחרי "לב אבוד" ארבעה קטעים אינסטורמנטליים ארוכים, הנמשכים יותר מ-50 דקות של מוזיקה טהורה. כל קטע מייצג "עולם" אחר לפי הזוהר - אצילות, בריאה, יצירה ועשייה.

 

"הקונספט של הדיסק הזה נמצא אצלי כבר 15 שנה", מספר חסון. "בעבר כבר התיישבתי לכתוב אותו והתכוונתי להשתמש במקורות כדי לחבר ארבעה שירים על העולמות השונים, אבל עם הזמן הבנתי שלא אוכל להעביר את המידע הזה במילים ובחרתי בניגונים".

 

אתה לא חושש שאנשים יתקשו להתחבר לאלבום כזה?

 

"אני לא מחפש להיטים. אני לא בראש תעשייתי, אלא אמנותי נטו. אם הייתי רוצה להיטים, הייתי הולך להיות זמר חתונות. מכיוון שאני לא עובד דרך חברות תקליטים, אני חופשי לעשות את המוזיקה שלי איך שאני רוצה. היא אמנם מחלחלת לאט-

לאט, אבל אז נשארת לשנים רבות. הגאווה היא לא לי, היא להשם".

 

מה דעתך על האמנים החילונים שעושים היום מוזיקה יהודית?

 

"מה שקורה זה בעצם שכל אחד חוזר לנקודה שלו, לשורש שלו. זה מעין סיבוב. אני למשל כבר עובד על התקליט הבא, שיהיה מורכב מטקסטים אישיים, אחרי שהאלבום הראשון שלי היה כולו מהמקורות. הגלגל חוזר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היכל הגוונים המשתנים
עטיפת האלבום
מומלצים