שתף קטע נבחר

נחשפה תוכנית טרור לפוצץ רכבת בקו ת"א-י-ם

השב"כ וצה"ל עצרו ארבעה פלסטינים מאזור בית לחם, החשודים שתכננו שורה של פיגועים נגד מטרות ישראליות. בין היתר הם תכננו להניח מטען על פסי הרכבת מתל-אביב לירושלים

בצהריים (יום ה') הותר לפרסם כי נעצרה חוליה של הג'יהאד האיסלאמי ליד בית לחם שהתכוונה בין היתר להניח מטען על פסי הרכבת מתל-אביב לירושלים. כמו כן נתפסה מעבדת חבלה.

  

במבצע משולב של השב"כ וצה"ל נחשפה לפני כחודש מעבדת חבלה באזור הכפר נחלין, ליד בית לחם וכן נתפס מטען נפץ מוכן לשימוש של חברי החוליה, פעילי הג'יהאד האיסלאמי האחראים לייצור המעבדה. חברי החוליה, ארבעה במספר הודו בחקירתם כי תיכננו לבצע פיגועים רבים כנגד ישראלים. בין היתר תיכננו להניח מטען על פסי הרכבת המובילה מתל-אביב לירושלים העוברת בסמוך לבתיר שבאזור בית לחם.

  

לפני חודש נחשפה באזור בית לחם מעבדת חומרים כימיים המשמשים להכנת חומרי נפץ ומטענים והושמדה על-ידי כוחות צה"ל. מעבדת הנפץ נחשפה בביתו של רזק ג'אדה, בן 28 תושב נחלין. המעבדה שימשה את כל חברי החוליה של הארגון. יחד עם ג'אדה נעצרו גם עומר חסן, בן 24 ועאסם מעמר, בן 24 שניהם תושבי הכפר בתיר. כמו כן נעצר לואי ג'אדה, בן 21 תושב נחלין.  

 

חברי החוליה הודו בחקירתם בשב"כ בכוונה לבצע שורה של פיגועי תופת כנגד יעדים אזרחיים וצבאיים. מלבד הכוונה להניח מטען על פסי הרכבת מתל-אביב לירושלים, תיכננו חברי החוליה להפעיל מטענים לעבר כלי רכב ישראלים שנוסעים בכביש 60, תיכננו לבצע פיגוע כנגד רכב הביטחון של היישוב ביתר עילית. בנוסף תיכננו לבצע פיגוע נגד ג'יפ צה"לי. הם התכוונו ליידות רימונים מאולתרים על יושבי הג'יפ ולחטוף כלי נשק מהחיילים. חברי החוליה למדו על הכנת מטענים באינטרנט, רכשו חומרים וניסו לגייס כספים.

 

בביתו של אחד מבחרי החוליה נתפסו מטען בהפעלה חשמלית בתוך מטף במשקל שמונה ק"ג, 25 ק"ג חומר כימי המייצר לייצור חומרי נפץ, מערכת הפעלה סלולרית ותקליטורים המכילים ניסויים שביצעה החוליה להכנת המטענים. בעקבות מעצר חברי החוליה, אומרים במערכת הביטחון כי "חשיפת פעילות החוליה מעידה כי תשתית הג'יהאד האיסלאמי ממשיכה להוות איום ממשי והיא פועלת כל העת בניסיון לביצוע פיגוע טרור כנגד ישראלים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכבת ישראל
צילום: שמוליק רחמני
מומלצים