שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חבר וינוגרד איים: אם הדו"ח מרוכך - אתפטר
  יחזקאל דרור דרש דו"ח תקיף שיטיל אחריות אישית על אולמרט וייאלץ אותו להתפטר. חברי הוועדה האחרים חששו - בגלל מגבלות הבג"ץ - וסירבו. דרור איים להתפטר ואף ביקש לכתוב דעת מיעוט, אך בסופו של דבר התרצה

  מחלוקת בתוך הוועדה: חבר ועדת וינוגרד, יחזקאל דרור, איים בעת האחרונה להתפטר ואף לפרק את ועדת וינוגרד לאחר שהחברים האחרים בוועדה לא קיבלו את עמדותיו באשר לאחריות שיש לייחס לראש הממשלה, אהוד אולמרט. דרור סבר כי על חברי הוועדה לפרסם בעוד כשבועיים דו"ח חריף ותקיף שכולל הטלת אחריות ויאלץ את ראש הממשלה להתפטר.

   

  הוא דרש דו"ח קשה יותר מזה שנכתב, אך יתר חברי הוועדה העדיפו, בין היתר בשל המגבלות שהוטלו עליהם בבג"ץ, לאמץ קו רך יותר. בעקבות המחלוקות ביקש יחזקאל דרור אף לכתוב דעת מיעוט - כפי שעושים מדי פעם שופטים כשמתגלעות מחלוקות בפסקי הדין - אולם גם הבקשה הזו נדחתה. בעקבות זאת איים להתפטר, אך בסופו של דבר התרצה והגיע להסכמות עם יתר חברי הוועדה.

   

  היום אמר ל-ynet חבר ועדת וינוגרד כי "הדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד צפוי להיות דרמטי ומכריע", ועשויות להיות לו השלכות קיצוניות - "עד כדי חילופי שלטון".

   

  בדו"ח יופנה זרקור לעבר 48 השעות האחרונות למערכה - אותו מבצע אחרון, שיצא לדרך במקביל להחלטת מועצת הביטחון על הפסקת האש. ועדת וינוגרד התחייבה בבג"ץ שלא לכלול המלצות אישיות,

   לנוכח העובדה שלמבוקרים לא נשלחו מכתבי אזהרה ולא נערך להם שימוע. ואולם, חבר הוועדה אמר ל-ynet כי הדו"ח יכלול ממצאים קשים על נסיבות הריגתם של 33 חיילים במבצע האחרון "וכל אמירה, מכובסת ככל שתהיה, אמורה להביא לכל הפחות לבחירות". דובר הוועדה סירב להתייחס לדברים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דרור. רצה דעת מיעוט
  צילום: שאול גולן
  הוועדה. מחלוקות בין הראשים
  צילום: אבי אוחיון, לע"מ
  מומלצים