שתף קטע נבחר

כלל והפניקס מצטרפות לביטוח הפנסיה חובה

קרן הפנסיה מיטבית-עתודות של כלל וקרן הפנסיה של הפניקס הצטרפו לקרנות שיומלצו ע"י ההסתדרות למבוטחים שייהנו מפנסיה חובה

קרן הפנסיה מיטבית-עתודות של כלל וקרן הפנסיה של הפניקס החליטו להצטרף לקרנות שיהוו את המלצת ההסתדרות למבוטחים שיצטרפו למעגל הפנסיה בעקבות צו הפנסיה חובה. 

 

לפני כשבועיים זכו במכרז הקרנות מבטחים החדשה, מקפת של מגדל, הראל פנסיה ופסגה של איילון. אגף הפנסיה של ההסתדרות ימליץ על קרנות אלו לעובדים בשל התנאים המיטיבים, לדברי ראשי האגף, שהן תענקנה לעובדים, המאורגנים והלא מאורגנים.

 

נודע, כי שתי הקרנות פנו לאגף הפנסיה של ההסתדרות לאחר שפורסמו תוצאות המכרז בו הן לא השתתפו, בבקשה להצטרף בתנאים דומים לאלו של שאר הקרנות. לדברי ראשי כלל והפניקס, אי השתתפותן במכרז נעשתה כתוצאה מאי-הבנה.

 

על פי תנאי ההסכם בין ההסתדרות והקרנות, במהלך 5 השנים הראשונות של ההסכם (כששיעורי ההפרשות עולים בהדרגה), הקרנות תחזרנה 0.25% מדמי הניהול מהצבירה והעמיתים יקבלו כיסוי אובדן כושר עבודה בשיעור של 75% מהשכר המבוטח בכל גיל. כמו כן, 2% מדמי הניהול מהפרמיה ייועדו לייעוץ אישי, הפקת תעודת פנסיה אישי, הערכות מיוחדת של הקרן ליישום ההסכם והגדלת המודעות של העובדים הבלתי מאורגנים לזכויותיהם, בין היתר בדרך של פרסום חומר מקצועי עבורם וכדומה.

 

הסדר החזר דמי הניהול יימשך גם לאחר חמש השנים הראשונות, כאשר ההפרשה תעמוד על 15% משכר העובד (5% מהעובד ו-10% מהמעסיק). כמו כן, לאחר חמש שנים יוחזרו דמי ניהול של 4% מהפרמיה החודשית, כאשר 2% יוחזרו לצבירות של העובד ו-2% נוספים ישמשו לצורך מתן ייעוץ אישי לעובד.

 

בנוסף, קרן הפנסיה מבטחים החדשה השיקה תוכנית פנסיונית המיועדת לעסקים קטנים ובינוניים, שעובדיהם יבוטחו עתה בעקבות הסדר הפנסיה חובה. מבטחים תעלה עם קמפיין בעלות של כמיליון שקל.

 

בהפניקס אישרו את הידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים