שתף קטע נבחר

10 הדיברות, הגרסה הישראלית

אנוכי הנתיב השמאלי אלוהיך, זכור את יום השבת לקדשו בשופינג, קמבן את אביך ואת אחיך בג'ובים. ערב פרשת יתרו אסף וול חושף את נכסי התרבות החדשים שאנו מנחילים לשאר העמים

שלא יעבדו עליכם בבית הכנסת. כשיקראו השבת את עשרת הדיברות, אל תקנו את זה. ציוויי האל שיוקראו מתוך ספר התורה נועדו להטעות אתכם, והם נקראים אך ורק מן השפה ולחוץ. עם ישראל מחזיק, למעשה, בעשר דברות אחרות לגמרי, והוא מסתיר אותן מיתר העמים. למרות זאת, אין צורך להקדיש זמן רב מדי לחיפושים אחר רצונו המקורי של האל. הרי את עשרת הציוויים האמיתיים שניתנו בהר סיני ניתן לחשוף בקלות, אם רק נגזור אותם ממעשיו של העם היושב בציון:

 

א. אנוכי הנתיב השמאלי אלוהיך.

 

ב. לא יהיו לך נתיבים אחרים על פני: סע בנתיב השמאלי גם אם מדובר בנסיעת הרצה על הכרכרה של מונטיפיורי. הישאר שם והכה שורשים גם אם כל העולם יצפצף לך, כי הנתיב השמאלי הוא הארץ המובטחת. כי עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה בנתיב השמאלי. התנחלי שם ואל תזוזי גם אם את תלמידת נהיגה בת 60 בשיעור הראשון על מוביל פול-טריילר הנושא מרכבה 4 בעלייה לירושלים. שיזדיינו בסבלנות. הרי בכל מה שקשור לנתיב השמאלי – כולנו מתנחלים.

 

ג. לא תיסע לחו"ל לשווא, כי לא ינקה עם ישראל את אשר ייסע לניכר ולא יתחמן את הגויים הערלים בחמישה רופי, או חס ושלום ייצא פראייר.

 

ד. זכור את יום השבת לקדשו בשופינג. ששת ימים תעבוד ועשית כל מלאכה, וביום השביעי גהץ את כרטיס האשראי אלוהיך. למען יעמיסו אתה ואשתך ובנך, בתך וחמותך, את סטיישן הסובארו אשר בשעריך.

 

ה. קמבן את אביך ואת אמך וגם את אחיך ובני דודך ואת כל החבר'ה בג'ובים. הלא לשם כך התברגת בחברת החשמל/ נמל/ מרכז הליכוד? קמבן גם את אלוהיך. נפלת על שנת שמיטה? קמבן לך היתר מכירה. רוצה לעבוד עם בנק המלווה בריבית? קמבן לך גם היתר עסקה. אל תדאגו, רק תשיגו את הניירות הנכונים, והכול יהיה בסדר. שהרי כזה אני, מין אל בירוקרט שכזה.

 

ו. לא תרצח. כאן אין מה לעשות, רצח הוא רצח. אלא אם כן המועמד בחזקת רודף. או מוסר. או שהיה נדמה לי שאמר משהו על אמא שלי. או שאני סתם לא מסכים אתו.

 

ז. לא תנאף?

 

ח. לא תגנוב – תצרוב.

 

ט. לא תענה לרעך עת קאקער. לפחות כשאתה בשירותים של הקניון אל תסגור עסקאות בסלולרי.

 

י. לא תחשוב.

 

  • יש לכם רעיון ל"דיבר" חדש? שלחו לנו באמצעות הטוקבקים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
10 הדיברות. לא מה שחשבתם
צילום: איי פי
צילום: מאיר פרטוש
המרכז המסחרי בשבת. זכור את השבת לקדשו בשופינג
צילום: מאיר פרטוש
צילום: ניב קלדרון
ישראלים בנתב"ג. לא תצא פראייר
צילום: ניב קלדרון
מומלצים