שתף קטע נבחר

הימין במבצע לט"ו בשבט: עזים למאחזים

פעילי ימין מארגון "חסדי מאיר" מצאו דרך מקורית "להשתלט" על שטחים בגדה המערבית: הם מפזרים עזים בין המאחזים. עד היום הם נטעו עצים, אך שנת השמיטה אילצה אותם לפנות לדרך חדשה. לדבריהם, "עז אינה כמו קרוואן שהמשטרה יכולה לפנות"

פעילי הימין הוכיחו בעבר כי ביכולתם להמציא דרכים מקוריות להשתלטות על שטחים בגדה המערבית, וכעת הם עושים זאת שוב. הפעם הם מגייסים למשימה, לא אחר מאשר עז. לדברי מארגן המבצע, בנצי גופשטיין, "זוהי שיטה לתפיסת שטחים ללא צורך בקרוואן".

 

אנשי ארגון "חסדי מאיר" של הרב מאיר כהנא החליטו לצאת למבצע על מנת לחזק את המאחזים בגדה המערבית. המבצע החל כבר לפני שנה, אז יצאו הפעילים לשטח עם שתילים כדי לטעת עצים. ואולם, השנה היא שנת שמיטה ונטיעת העצים לא התאפשרה.


עדר עזים באזור הר חברון (צילום: בנצי גופשטיין) 

 

בארגון חיפשו מבצע אחר שיכול לחזק את המאחזים והיום, ערב חג ט"ו בשבט, הם מציגים את מבצע "עזים במקום עצים" שמטרתו לחזק את מעמדן של הגבעות, להרחיב אותן ולהשתלט על קרקע, שלטענת המארגנים, היא חלק מאדמת ארץ ישראל.

 

גופשטיין סיפר ל-ynet על דרך הפעולה של המארגנים: "כשיש לפחות עשר עיזים יוצאים למרעה ותופסים שטח. זוהי שיטה לתפיסת שטחים והוכחה שהשטח הוא שלנו". לדברי גופשטיין, "הערבי לא יכול לעשות כלום בנדון, וזה ללא צורך בקרוואן שהמשטרה יכולה לפנות".


דרך חדשה להשתלט על השטח (צילום: בנצי גופשטיין)

 

המארגנים מציינים כי הם נמצאים כרגע בשיאו של מבצע התרמה של יהודים מהארץ ומחו"ל.

לדברי גופשטיין, מחירה של כל עז הוא 600 שקלים, וקנייתה ממומנת מכספי יהודים בחו"ל. עד כה נרכשו 150 עזים, אך לדברי גופשטיין, המטרה היא לקנות 400 עזים במהלך השבועות הקרובים.

 

ומה בעניין טובת העז? לטענת גופשטיין, "לא כל מאחז יקבל מאתנו עז. אנחנו בודקים בכל מאחז מי מוכן לטפל באותן עזים כי הן זקוקות לטיפול יומיומי וחשוב לנו שיהיה מישהו אחראי עליהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עז במאחז עדי עד
צילום: בנצי גופשטיין
עלון הפרסום שהפיצו הפעילים
צילום: בנצי גופשטיין
מומלצים