שתף קטע נבחר

חוק מסחר אלקטרוני עבר בקריאה ראשונה

ברוב של חמישה ח"כים בלבד, עברה הצעת החוק של משרד המשפטים המסדירה הליך הודעה והסרה של תגובות משמיצות ומטילה על אתרי אינטרנט חובת שמירת פרטיות הגולשים

הצעת חוק מסחר אלקטרוני (PDF) עברה אמש (ב') בקריאה ראשונה בכנסת, בתמיכתם של חמישה חברי כנסת בלבד וללא מתנגדים. חברי הכנסת שהצביעו הם אלחנן גלזר, אמנון כהן, יואל חסון, סטס מיסז'יקוב ושלי יחימוביץ'. ההצעה תועבר לדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת, אולם טרם נקבע מועד לכך.

 

מדובר בהצעת חוק ממשלתית שמטרתה לטפל בנושאי סחר אלקטרוני, להגדיר באופן ברור שליחה וקבלת מסמכים אלקטרוניים, לחייב ספקי שירות וספקי אינטרנט לשמורת על פרטיותם של הגולשים. עוד מנסה החוק להסדיר את האחריות של אתרים ושרתי אחסון על תכנים המתפרסמים בהם. בהקשר הזה החוק קובע נוהל מסודר של "הודעה והסרה" במידה שהתפרסם תוכן פוגעני באתר מסויים, ובזאת נכללים גם טוקבקים.

 

במקביל לחוק מסחר אלקטרוני, מקדם חבר הכנסת ישראל חסון חוק שמטפל בצורה שונה בטוקבקים פוגעניים - ומטיל אחריות אזרחית ופלילית על כותבי הטוקבקים, אך גם על מפעילי ועורכי אתרי החדשות בהם התפרסמו התגובות, באתרים בהם למעלה מ-50,000 כניסות ביום. החוק של חבר הכנסת חסון עבר השבוע בקריאה טרומית בכנסת.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים