שתף קטע נבחר

תלמיד כיתה ב' איים בסכין על המנהלת - ונשאר

הוא הטיל אימה על חבריו לכיתה והצוות החינוכי. הוא היכה מורה במפתח הלב, הפשיט ילדות והתפשט בעצמו. אחרי שבוע של השעיה - חזר התלמיד לספסל הלימודים, בליווי סייעת. ההורים בחרדה

"מה שקורה פה מפחיד ועלול להסתיים באסון", אומרת אם לתלמיד בכיתה ב' בבית-ספר יסודי בשרון. יחד עם שאר ההורים, היא נדהמה לשמוע כי אחד התלמידים, שהורחק למשך שבוע בגלל תקריות אלימות במיוחד, שב לספסל הלימודים. בין מעלליו: איום על המנהלת בסכין, הכאת מורה במפתח הלב, התערטלות ואף הפשטת תלמידות. 

 

"כבר בכיתה א' הבנו שמדובר בילד אלים שמשליט טרור ופחד בכיתה, אך הרשויות לא מצאו פתרון", סיפרה ל-ynet האם המודאגת. "השנה המצב רק החמיר. התלמיד מכה ילדים אחרים ומאיים עליהם. פעם אחת העמיד את כל הילדים בכיתה בטור, החל לחפש בכיסים שלהם ולקח דברים".

 

לדברי ההורים, השפל נרשם בשבוע שעבר. "לאחר שהתלמיד היכה את המורה במפתח הלב, היא נזקקה לחופשה בת שבוע. לאחר מכן התלמיד הוציא סכין ואיים באמצעותה על מנהלת בית-הספר לעיני התלמידים. אנחנו שולחים את הילדים שלנו ללמוד ולהתחנך בבית-הספר, ולא להיות חשופים למעשים כאלה חמורים".

 

"אם לא יימצא פתרון - נשבית את הלימודים"

ההורים הדגישו כי הנהלת בית-הספר, הרשות המקומית ומשרד החינוך מודעים לבעיה - אך דבר לא נעשה לפתרונהּ. "רק לאחר האירוע עם הסכין הילד הורחק למשך שבוע מבית-הספר והתקיימו דיונים. אנחנו לא מבינים למה הם חיכו עד עכשיו. מה, הם מחכים שיקרה אסון? הוא מכה ילדים, מפשיט בנות מבגדיהן באופן משפיל ביותר ומאיים על תלמידים. למה מחכים? שהוא ייקח סרגל ויפגע מינית בילדה שהפשיט?"

 

בשבוע ההשעיה התכנסו נציגי הרשויות לדון בבעיה, והוחלט כי הילד ישוב ללימודים תחת פיקוח של סייעת צמודה. "אנחנו לא חושבים שזה מה שיפתור את הבעיה", אמרו הורי התלמידים. "מדובר בילד בעל צרכים מיוחדים שצריך ללמוד במקום אחר. זה ילד שזקוק לעזרה ולמוסד חינוכי מתאים. כאן אין תנאים הולמים".

 

דובר מחוז המרכז של משרד החינוך, אבי הראל, אמר כי הבעיה מוכרת וידועה. "בדיונים שהתקיימו עם גורמים מקצועיים הוחלט כי לילד תוצמד סייעת צמודה. הושג תקציב - הן ממשרד החינוך, הן מהרשות המקומית. בנינו תוכנית לימודים מיוחדת בעבור התלמיד, וקיים שיתוף פעולה עם הוריו. המטרה שלנו היא שהילד ישתלב - תוך מוגנות - גם לו וגם לבני כיתתו".

 

ההורים לא רגועים, גם לנוכח דברים אלה. "הבהירו לנו שהסייעת לא תהיה צמודה אליו כל הזמן, ובימים שבהם הלימודים מסתיימים מוקדם - היא לא תהיה כלל. היום הוצמד לילד מלווה מבוגר, אבל בבדיקה שערכנו בכיתה ראינו כי המלווה לא נמצא איתו. אנחנו לא מוכנים שהילדים שלנו יהיו בסכנה בבית-הספר בגלל ילד אחד. אם לא יימצא פתרון - נשבית את הלימודים".

 

מהמועצה המקומית נמסר כי החל מהבוקר ליוותה את הילד סייעת, וכי היא תמשיך ללוותו גם בהמשך.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים