שתף קטע נבחר

אולמרט: הופתעתי מדברי רמון על הפעולה סוריה

בעת סיור בערבה, נתן ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ביטוי למורת רוחו מדברי השר חיים רמון בנוגע לתקיפה בסוריה: "הופתעתי מדברי רמון. הם לא תואמו איתי ולא היו על דעתי". רמון אמר בראיון לערוץ 10 כי "דרך קבלת ההחלטות הייתה טובה ורצינית". אנשי ראש הממשלה זעמו על הדברים, ואף פנו לצנזורה בעניין

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מגיב הערב (יום ה') על דבריו המפתיעים של המשנה שלו, השר חיים רמון, בנוגע לתקיפה בסוריה: "הופתעתי מדברי רמון. הם לא תואמו איתי ולא היו על דעתי". אולמרט אמר את הדברים בתום סיור שערך בערבה.

 

רמון אמר בראיון לערוץ 10 כי "דרך קבלת ההחלטות הייתה טובה ורצינית". הוא הוסיף: "כולכם שמעתם ממקורות זרים על מה שהיה בתחילת ספטמבר על-פי מקורות זרים. מה שהיה, על-פי מקורות זרים, היה כתוצאה מתהליך מסוים של קבלת החלטות, ותהליך קבלת החלטות לקראת האירוע שהיה, היה יוצא דופן לדעת כל מי שהיה מעורב בו, במחשבה ובסדר בהכנות, באלטרנטיבות, בהכל, ולכן אני לא מדבר על משהו תיאורטי שאתה שאלת, אני מדבר על משהו שהיה מעשי לפי מקורות זרים".

 

הדברים שודרו זמן קצר לפני נאומו של ראש הממשלה אתמול בערב בכנס הרצליה, ולמרות שהחמיאו לראש הממשלה, אנשיו של אולמרט שמעו על כך מכתב ynet והופתעו. גורמים בלשכת אולמרט הביעו זעם ויועץ ראש הממשלה לתקשורת, יעקב גלנטי, אף שוחח עם הצנזורה בעניין. לפני חודשים אחדים התראיין יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו בערוץ הראשון, וציין כי בירך את ראש הממשלה על הפעולה המוצלחת.

 

גם רמון הופתע מעוצמת התגובה של מקורבי ראש הממשלה, ואמר מאוחר יותר, בשיחה עם ynet: "מה כבר אמרתי? לא אמרתי שום דבר מיוחד. אמרתי שמדובר בפרסומים זרים. כל מה שאמרתי היה, שדרך קבלת ההחלטות בעניין הפרסומים הזרים הייתה טובה ומוצלחת. זה לא 'אאוּטינג'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט מגיב
צילום: יותם פרום
על דבריו המפתיעים של רמון
צילום: ניב קלדרון
מומלצים