שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הצבא סגר את הכביש לאורך גבול מצרים
  לאור המעבר המאסיבי של פלסטינים מרצועת עזה לסיני, הוחלט בצה"ל לסגור את הכביש לתנועה, על-מנת לשמור על ביטחונם של הנוסעים. מוקדם יותר קרא המטה ללוחמה בטרור לישראלים לצאת מיד סיני

  כביש מספר 10, שלאורך גבול ישראל מצרים בין רצועת עזה לעובדה, נסגר היום (ה') זמנית לנסיעת אזרחים. בצה"ל אומרים כי הסיבה לסגירה היא שמירה על ביטחונם של הנוסעים.

   

  מצה"ל נמסר כי לאור המעבר המאסיבי של פלסטינים מרצועת עזה לסיני, ביניהם ככל הנראה גם גורמי טרור, הוגברה העירנות בגבול ישראל מצרים. עוד נמסר כי במסגרת הגברת העירנות, נקט צה"ל מספר פעולות על מנת להגביר את ההגנה על הגבולות. "בין היתר, מתקיימות הערכות מצב משותפות של כלל גורמי הביטחון וביטחון הפנים וצה"ל מקיים קשר עם היישובים בדרום ומנחה אותם בהתאם להערכות המצב", נמסר.

   

  גם ביישובים הסמוכים לגבול הוגברה הכוננות. בכל יישוב נערך תרגול של כיתות הכוננות. תושבים במקום אמרו כי הם לא מתרגשים מהמצב.

   

  במקביל, קרא המטה ללוחמה בטרור למטיילים ישראלים לצאת מיד מסיני, בשל החרפת איום הטרור בעקבות פריצת הגבול בין רצועת עזה למצרים. לאחרונה הוחרפו מאוד איומי הטרור בסיני", נאמר בהודעת המטה ללוחמה בטרור, "גורמי טרור השוהים בסיני פועלים לביצוע פיגועי חטיפת ישראלים שם והעברתם לרצועת עזה. הגבול הפרוץ כיום בין רצועת עזה לסיני מקל על פעילי הטרור את התנועה מרצועת עזה, ולהיפך. מזה זמן רב מתקיימים סיכונים ממשיים על בטחונם של מטיילים ישראלים המבקרים/ שוהים במצרים כולה".

   

  מוקדם יותר היום הנחה השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, את סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה להגביר את הכוננות למניעת חדירת מסתננים מגבול מצרים, "עקב הנחשול הגדול של הפלסטינים שיצאו מעזה לרפיח ולסיני".

   

  דיכטר הזהיר שקיימות התרעות לכך שמחבלים ינסו לנצל את היציאה מרצועת עזה לסיני, כדי לחדור לישראל. הוא הזכיר לקציני המשטרה הבכירים את הפיגוע באילת לפני שנה, כאשר מחבל מתאבד גרם למותם של שלושה אזרחי ישראל לאחר שיצא מעזה ונכנס לעיר דרך מצרים.

   

  החשש הכבד במערכת הביטחון הישראלית הוא שחוליות מחבלים ינצלו את הפירצה בציר פילדלפי כדי להסתנן לנגב דרך מה שמוגדר "ציר ה-ח'" או לחטוף ישראלים מסיני לרצועת עזה. ההערכה היא שארגוני הטרור מבקשים לבצע פיגוע "איכותי" בשל העימות המתרחב על רקע הסגר הנמשך על רצועת עזה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים