שתף קטע נבחר

חשש להתפרעויות בהר הבית בגלל המצב בעזה

במשטרה חוששים שגורמים קיצונים ינצלו את המצב בעזה, כדי לעורר מהומות בהר הבית, ולכן הגבילו את גיל הנכנסים לתפילות מחר. יותר מאלף שוטרים יתפרסו ברחבי העיר

המשטרה תגביל מחר (יום ו') את גיל הגברים המורשים להתפלל בהר הבית, מחשש שגורמים קיצונים ינצלו את המצב ברצועת עזה וינסו להפר את הסדר עם תום התפילה. כמו כן, תתוגבר ההיערכות במעברים.

 

בעקבות הערכת מצב שנערכה במחוז ירושלים, בראשות מפקד המחוז, ניצב אהרון פרנקו, הוחלט כי תותר הכניסה לגברים בני 40 ויותר, בעלי תעודות זהות כחולות בלבד. גיל הנשים לא יוגבל.

 

יותר מאלף שוטרים, שוטרי מג"ב ומתנדבים של המשמר האזרחי יהיו פרוסים ברחבי ירושלים, בעיקר במזרח ירושלים וסביב הר הבית. הדגש יהיה גם על המעברים והכניסות לירושלים. לא תתאפשר כניסה של פלסטינים, למעט במקרים הומניטריים. כמו כן, המשטרה תתפרס בכפרים בירושלים כדי למנוע כל ניסיון להפר את הסדר.

 

במקביל, מערכת הביטחון הגבירה את היערכותה מחשש להסתננות גורמי טרור, דרך הנגב, בגלל פריצת הגבול בין עזה למצרים. החשש הכבד במערכת הביטחון הישראלית הוא שחוליות מחבלים ינצלו את הפירצה בציר פילדלפי כדי להסתנן לנגב דרך מה שמוגדר "ציר ה-ח'" או לחטוף ישראלים מסיני לרצועת עזה. ההערכה היא שארגוני הטרור מבקשים לבצע פיגוע "איכותי" בשל העימות המתרחב על רקע הסגר הנמשך על רצועת עזה. 

 

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, הורה לסגל הפיקוד הבכיר של המשטרה להגביר את הכוננות למניעת חדירת מסתננים מגבול מצרים, "עקב הנחשול הגדול של הפלסטינים שיצאו מעזה לרפיח ולסיני". דיכטר הזהיר שקיימות התרעות לכך שמחבלים ינסו לנצל את היציאה מרצועת עזה לסיני, כדי לחדור לישראל. הוא הזכיר לקציני המשטרה הבכירים את הפיגוע באילת לפני שנה, כאשר מחבל מתאבד גרם למותם של שלושה אזרחי ישראל לאחר שיצא מעזה ונכנס לעיר דרך מצרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים