שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוגשה רשימת המועמדים לפרסי התיאטרון

  17 הצגות יתמודדו על התואר הצגת השנה. בין המתמודדים: "אנה קרנינה", "נערי ההיסטוריה", "הרטיטי את לבי" ו"היה או לא היה"

  אחרי חודשים ארוכים של צפייה בעשרות הפקות תיאטרון, יידרשו חברי האקדמיה הישראלית לתיאטרון לקבוע עד יום רביעי, 20 בפברואר, את רשימת המועמדים הסופיים בקטגוריות השונות של פרסי התיאטרון לשנת 2007. ביום חמישי האחרון קיבלו 120 חברי האקדמיה של התיאטרון את הרשימה המלאה של המועמדויות הכוללת 18 קטגוריות.

    

  לפרס הצגת השנה מועמדות 17 הפקות, מהן שלוש הקופרודוקציות "אנה קרנינה" של הבימה ותיאטרון באר שבע, "גשם שחור", של אנסמבל תיאטרון הרצליה ותיאטרון חיפה ו"חברון" של תיאטרון הבימה ותיאטרון הקאמרי. את רשימת המועמדויות בקטגוריה זו מוביל תיאטרון הקאמרי שלצד הקופרודוקציה המשותפת עם הבימה הגיש גם את "גפן בלאדי" מאת אמנון לוי ורמי דנון ובבימויו, "היה או לא היה" מאת עדנה מזי"א ובבימויו של עמרי ניצן, "הרטיטי את לבי" מאת חנוך לוין ובבימויו של אודי בן משה ו"זה הים הגדול" מאת יוסף בר יוסף ובבימויה של דדי ברון.

   

  תיאטרון בית ליסין מועמד לארבעה פרסים בקטגוריה זו עם "נערי ההיסטוריה" מאת אלן בנט ובבימויו של מיכה לבינסון, "איש הגשם" מאת דן גורדון ובבימויו של רוני ניניו, "גוד ביי אפריקה" מאת הלל מיטלפונקט ובבימויו ו"דולפינים" מאת מאיה שעיה ובבימויה של דדי ברון.

   


  "הרטיטי את לבי". מועמד

   

  שלוש הפקות מועמדות לפרס מטעמו של התיאטרון הלאומי הבימה: ל"אנה קרנינה" ו"חברון" מצטרפת ההפקה "סונטת סתיו" מאת אינגמר ברגמן ובבימויו של איציק וינגרטן.

   

  תיאטרון היידישפיל הגיש השנה לפרס את ההצגות "ילדי הצל" ואת "יאשקע מוזיקאנט". תיאטרון באר שבע יתמודד על פרס ההצגה עם "אנה קרנינה" ועם "דלתות נפתחות". כמו כן יתמודדו על פרס בקטגוריה זו תיאטרון החאן עם "אותלו"; ההפקה "יאקיש ופוצ'ה" של תיאטרון גשר והקופרודוקציה "גשם שחור" של תיאטרון חיפה ואנסמבל תיאטרון הרצליה.

    

  על פרס בקטגורית הקומדיה של 2007 יתמודדו ההפקות "הבן הבכור" של תיאטרון גשר, "39 המדרגות" ו"החותנת" של תיאטרון הבימה, "אתה צעיר רק פעמיים" של תיאטרון באר שבע, "הכתובה" של תיאטרון הקאמרי, "נישואים" של החאן ו"סופ"ש עם תום" של בית ליסין.

    

  בקטגורית העלאה מחודשת של מחזה יתמודד לראשונה בתולדות הפרס תיאטרון עכו עם ההפקה "הילד". עוד ברשימת המתמודדים בקטגוריה זו: "האגם המוזהב" של בית ליסין, "הנהג של מיס דייזי" ו"תמונות מחיי נישואין" של הבימה, "הנערה מן הכפר" של תיאטרון באר שבע, "מותו של סוכן" של הקאמרי ותיאטרון חיפה עם "פיגמליון".

    

  ברשימת הצגות הבידור של השנה, קטגוריה שנוסדה במקור לעידוד מצוינות בהפקות מסחריות של מפיקים פרטיים, יתמודדו: "אבניו קיו" בהפקת קרן אור הפקות ובימות, "המוח הגברי" של טלית הפקות ותיאטרון הבימה, "מזל טוב יידן!" של תיאטרון היידישפיל ו"מלחמה אופרת רוק" של צוות והדרן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יחזקאל לזרוב ב"היה או לא היה"
  צילום: ז'ראר אלון
  "אבניו קיו". מועמד בקטגוריית הבידור
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים