שתף קטע נבחר

פורצי רשת: נגרש את הסיינטולוגים מהאינטרנט

במחאה נגד הסרת הקליפ של טום קרוז המטיף לסיינטולוגיה ב-YouTube לפי דרישת התנועה, התקיפה קבוצת פורצים אנונימית את האתר הרשמי של התנועה הסינטולוגית. "מדובר במזימת פירמידה המונעת בידי פסיכוטים", אומרים הפורצים

כאילו לא קמו עליה מספיק אויבים, הכנסייה הסיינטולוגית, ארגון שנוי במחלוקת שאף מוגדר ככת במקומות מסויימים,  הצליחה להרגיז קבוצת פורצים אנונימית, המכנה את עצמה Anonymous (או בקיצור - Anon), שהתקיפה את האתר שלה בשבוע החולף ובמהלך סוף השבוע האחרון. המטרה, לפי דיווח PCWorld, היא "להציל אנשים משטיפת המוח הסיינטולוגית".

 

תחילת הפרשה היא לפני כמה ימים, כשקליפ בכיכובו טום קרוז - חסיד ידוע של התנועה - הופץ ב-YouTube. בקליפ, שצולם מול חברי הכנסייה הסיינטלוגית, מוצג קרוז כשהוא מטיף ומשבח את הארגון, ומסביר לקהל המשולהב כי הסיינטולוגים הם המומחים היחידים לנפש האדם. אלא שהקליפ הוסר מ-YouTube לבקשת הכנסייה הסיינטולוגית, בטענה כי מדובר בהפרת זכויות היוצרים שלה.

 

הפורצים של Anon טענו בקליפ משלהם, שהועלה אף הוא ל-YouTube, כי הסרת הקליפ של קרוז היא פעולה שמשמעותה צנזורה. הקבוצה מבקרת את הסיינטולוגים על השתקת כל ביקורת נגדם ועל תעמולה שקרית. "צפינו בכם במשך השנים, בקמפיין ההטעייה שלכם, בדיכוי המתנגדים...נמשיך לנסות לגרש אתכם מהרשת ולפרק כל זכר לכנסייה הסיינטולוגית כפי שהיא קיימת כיום", מאיימים בסרטון חברי Anon, שמספרם לא ידוע. "מדובר במזימת פירמידה של פסיכוטים", הם אומרים.

 

אתר הסיינטולוגיה ואתרים-בנים רבים של הארגון הותקפו ב-DDoS (ראשי תיבות Distributed Denial of Service, שלילת שירות מבוזרת - הנערכת בהשתתפות קראקרים רבים). כתוצאה מכך חלה האטה בגלישה אליהם עד כדי קריסה לפרקים. לפי מומחי אבטחה, האתר ספג כמויות גדולות מאוד של מידע שנשלח אליו, עד 220 מגהבייט לשנייה, אך ייתכן בהחלט כי מדובר באדם או שניים עם גישה לכמה מחשבים, שאירגנו זאת בעצמם.

 

הכנסייה הסיינטולוגית לא הגיבה על הפרשה.

 

אסור לפרסם טקסטים

מעמדה של הכנסייה הסיינטולוגית, ארגון שנוסד בשנות ה-50 של המאה הקודמת על-ידי ל. רון האברד, נתון במחלוקת תמידית: בעוד חבריה רואים בה דת חדשה ולגיטימית, מתנגדיה רואים בה כת נצלנית, המסלפת את המדע, שמטרתה העיקרית היא הבאת רווחים כלכליים למייסדיה. 

 

הכנסייה הסיינטולוגית כבר תבעה ב-1996 את ספקית האינטרנט Netcom (חברה בת של הספקית האמריקנית Earthlink), אחרי שטקסטים של אנשי הארגון פורסמו בקבוצת דיון (newsgroup) בנושא סיינטולוגיה. ההיררכיה בכת הסיינטולוגית, יש לציין, מאפשרת לחבריה ללמוד ולקרוא בטקסטים מסויימים רק אחרי שצברו וותק רב בארגון, ועל כן אינם מתפרסמים באופן רשמי ברשת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תשובה לקליפ של טום קרוז
צילום: רויטרס
מומלצים