שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הדוקטורט המפוקפק של זהבית יוסף

  מנכ"לית אייפקס-ישראל מציגה עצמה כבעלת דוקטורט, אבל האוניברסיטה בה קיבלה את התואר אינה מוכרת בישראל ובחו"ל. יוסף: "עד אתמול לא היה בלבי ספק שהמצגים שהוצגו בפני על ידי האוניברסיטה בדבר היותה מוסד המעניק תארים מוכרים, הם נכונים. אני הנפגעת העיקרית מהעניין"

  במגזר העסקי אין צורך להציג את זהבית יוסף. היא נחשבת, ובצדק, לאחת הנשים המשפיעות בכלכלה הישראלית: כמנכ”לית אייפקס־ישראל היא אחראית, בין היתר, לרכישה המוצלחת של תנובה, ומכהנת כדירקטורית בבזק. גם השכלתה מרשימה: היא נחשבת למומחית במימון ומחזיקה בתואר ראשון בחשבונאות מאוניברסיטת דיוקיין, תואר שני מאוניברסיטת פיטסבורג ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת וורטון היוקרתית, שם היא משמשת גם מרצה אורחת.

   

  הבעיה מתחילה כשמגיעים לתואר הדוקטור, שמוצמד לשמה של יוסף כמעט בכל התייחסות שנוגעת לה בעיתונות הכלכלית בשנים האחרונות. במספר רב של כתבות בכל העיתונים הכלכליים מתוארת יוסף כ”בעלת דוקטורט מאוניברסיטת וורטון”. גם באתר המכללה למינהל, בה משמשת יוסף יועצת, נכתב כי היא בעלת דוקטורט מוורטון ומאוניברסיטה נוספת בשם לאסאל. באתר האינטרנט הרשמי של אייפקס, לעומת זאת, וורטון לא מוזכרת: שם נכתב במפורש כי יוסף היא בעלת דוקטורט מאוניברסיטת לאסאל בלואיזיאנה.

   

  מהי האמת? יוסף אכן החלה בלימודי הדוקטורט בוורטון, אבל לא השלימה אותם. את עבודת הדוקטורט הגישה באותה אוניברסיטת לאסאל בלואיזיאנה. הסיבה: וורטון דורשת מהסטודנטים להקדיש ארבע שנים שלמות לכתיבת העבודה,

  ויוסף, שרצתה להתחיל לעבוד, העדיפה אופציה מהירה יותר, עברה ללאסאל וסיימה את כתיבת הדוקטורט שלה בשנתיים.

   

  בדיקת ”ידיעות אחרונות” מעלה כי אוניברסיטת לאסאל רחוקה שנות אור מוורטון: מדובר במוסד שאינו מוסמך להעניק תארים ואינו מוכר על ידי שום גוף רשמי בארה”ב או בישראל. ננסי ביל מהמועצה להשכלה גבוהה של לואיזיאנה

  אמרה אתמול ל”ידיעות אחרונות”, כי התעודות שהנפיקה לאסאל אינן מוכרות על ידי המדינה; גם סטפני בביאק מהמועצה להשכלה גבוהה של ארה"ב דיווחה לנו כי אוניברסיטת לאסאל מעולם לא הוכרה כמוסד אקדמי בארה"ב, ותעודות התואר שהנפיקה האוניברסיטה אינן קבילות.

   

  גם במחלקה להערכת תארים של אוניברסיטת תל אביב לא שמעו על לאסאל לואיזיאנה: ”שמה של האוניברסיטה לא מופיע בספרים הרשמיים של הקולג׳־בורד, גוף רשמי האחראי על רישום מוסדות להשכלה גבוהה בארה"ב. אם היה מגיע סטודנט עם תואר מאותה אוניברסיטה היינו מבקשים אישור מהמועצה להשכלה גבוהה שאליה היא משתייכת”.

   

  ממשרד החינוך נמסר: ”המוסד לאסאל במדינת לואיזיאנה שבארה”ב אינו מוסד אקדמי מוכר בארצו. לפיכך, גם האגף

  להערכת תארים אקדמיים מחו”ל אינו מכיר במוסד זה כמוסד אקדמי”.

   

  יוסף: האמנתי לאוניברסיטה

  יוסף מסרה בתגובה כי הוכתה בתדהמה למשמע הטענה כי התואר האקדמי שקיבלה מאוניברסיטת לאסאל בלואיזיאנה לא הוכר על

  ידי המוסדות האקדמיים בארצות הברית: "אני חייבת לציין שעד אתמול לא היה בלבי ספק ולו הקל שבקלים שהמצגים שהוצגו בפני על ידי האוניברסיטה בדבר היותה מוסד המעניק תארים מוכרים, הם נכונים. בכוונתי לבדוק את העניין, שכן אני הנפגעת העיקרית מהדבר, אם אכן יתברר שאחרי עבודה קשה ומאומצת יתברר שהתואר שקיבלתי אינו מוכר על ידי המוסדות האקדמיים בארה"ב". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יוסף. שנה וחצי של עבודה קשה
  צילום: סיון פרג'
  מומלצים