שתף קטע נבחר

בעקבות דו"ח וינוגרד: ח"כ יצחקי פורש מהכנסת

יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ אביגדור יצחקי, איים להתפטר אם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לא יפרוש בעקבות דו"ח וינוגרד. בעוד שלושה שבועות הוא מתכוון לממש את איומו. שרי קדימה יתכנסו הבוקר בתל-אביב לדון בממצאי ועדת וינוגרד. יו"ר הקואליציה, אלי אפללו: "שהקברנים יחזירו את החליפות לארון"

חבר הכנסת אביגדור יצחקי (קדימה) הודיע הבוקר (יום ה') לבכירים בסיעה כי תוך שלושה שבועות יפרוש מהכנסת ומהחיים הפוליטיים. יצחקי מאיים כבר זמן רב על כוונתו לפרוש, אם אולמרט לא יתפטר בשל דו"ח וינוגרד. במקום יצחקי ייכנס לכנסת שלמה מולה.

 

ב-11:30 יתכנסו שרי קדימה לישיבה בקריה בתל-אביב, וידונו בממצאי ועדת וינוגרד. יו"ר הקואליציה, ח"כ אלי אפללו, הביע סיפוק: "כל הקברנים יכולים להחזיר את החליפות לארון. חיכינו בכיליון עיניים לרגע הזה. זה מבטיח את שלמות הקואליציה. עכשיו אפשר להתחיל לעבוד".

  

בחודש מאי שעבר, לאחר פרסום דו"ח וינוגרד החלקי, הודיע ח"כ יצחקי, אז יו"ר הקואליציה, על התפטרותו מתפקידו. זה קרה לאחר ששרת החוץ, ציפי לבני, קראה לראש הממשלה להתפטר. "הבעתי בפגישה את דעתי שהתפטרות היא הדבר הנכון מבחינתו. היו שמועות שפעלתי להדחת ראש הממשלה. לא היו דברים מעולם. זו החלטה שהוא צריך לקבל", אמרה בשעתו.

 

אמש הדברים נשמעו אחרת. בסיעת קדימה נרשמה התייצבות כמעט מוחלטת מאחורי ראש הממשלה. השרה רוחמה אברהם-בלילא אמרה כי "חברי הוועדה עשו עבודתם נאמנה והגישו דו"ח אמת, המכיל שורה של כשלים וליקויים שהתגלו. הניסיון של האופוזיציה להטיל דופי בטוהר קבלת ההחלטות של מבצע 60 השעות האחרונות קיבל תשובה מוחצת בדברי וינוגרד". היא הוסיפה כי על האופוזיציה להתנצל בפני הציבור, ראש הממשלה והמשפחות השכולות.

  

גם סגן שרת החוץ, ח"כ מגלי והבה מסיעת קדימה, ראה את חצי הכוס המלא של הדו"ח ואמר: "הוא מחייב הפקת לקחים, ולא עריפת ראשים". והבה קרא לשר הביטחון אהוד ברק "לנהוג בדרך עניינית ולא פופוליסטית, להישאר בממשלה ולחזק אותה".

  

לעומתם, חבר הכנסת אריה אלדד (איחוד לאומי-מפד"ל) אמר כי "היום נכנס אולמרט להיסטוריה כמנהיג הכושל ביותר של ישראל. גזר הדין נחתם, ואזרחי ישראל יבואו חשבון עם המריונטות בממשלה שיאפשרו למנהיג כושל וחסר שיקול דעת להמשיך להוביל את ישראל".

  

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, ביקשה מהציבור שלא "לתת לטון המאופק של השופט וינוגרד לבלבל אותנו מהמסקנה המתבקשת: אהוד אולמרט צריך ללכת הביתה לאלתר, בשל אחריותו על היציאה למלחמה וכשליה". לדבריה, "הוועדה חושפת את תרבות השקר הגדול של הדרג המדיני והצבאי על ההפקרות שביציאה למלחמה. זו תהיה הפקרות להשאיר את ראש הממשלה בתפקידו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור יצחקי
צילום: דודי ועקנין
אולמרט
צילום: AP
מומלצים