שתף קטע נבחר

אולמרט: לא שמחתי אחרי פרסום דו"ח וינוגרד

בפתח ישיבת הממשלה, ניסה ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לתקן את הרושם החגיגי שנוצר לאחר הגשת דו"ח וינוגרד: "הדו"ח לא מקור לשמחה, לא הייתה כזו בשום מקום ובוודאי לא אצלי". הוא פנה למשפחות השכולות: "אנו שולחים את אהבתנו, את החיבוק החם של ממשלת ישראל"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מנסה לתקן הבוקר (יום א') את הרושם של חגיגות בלשכה שנוצר בעקבות דו"ח וינוגרד. בפתיחת ישיבת הממשלה, אמר ראש הממשלה כי "הדו"ח לא מקור לשמחה, לא הייתה כזו בשום מקום ובוודאי לא אצלי. הדו"ח הוא מקור לאפשרות ולהזדמנות לתקן דברים שנחשפו, שהתגלו ויש לשפר אותם ולבנות מחדש במידת הצורך, ולהוביל את מדינת ישראל קדימה, כדי שתהיה ערוכה כראוי לכל הצרות הביטחוניות, החברתיות והמדיניות".

 

"ביום רביעי האחרון הוגש לשר הביטחון ולי דו"ח הועדה הידוע כוועדת וינוגרד. הוא כולל חלק גלוי וגם חלק חסוי", אמר אולמרט בפתח דבריו, "זה דו"ח קשה ומורכב שמעיד על נגזרות מאוד בעייתיות בתפקודה של החברה הישראלית, הדרגים המדיניים ומערכת הביטחון שלנו. זאת לצד גילויים בלתי רגילים שמעידים על גבורה, על תעוזה, על לחימה מפוארת ועל אומץ בלתי רגיל של יחידים ושל קבוצות שאפיינו תמיד את צה"ל ולוחמי ישראל שהשתתפו במלחמת לבנון האחרונה".

 

אולמרט סיפר על תהליך התיקון: "כשקיבלנו את הדו"ח הקודם, הוריתי על תהליך מסודר של הפקת לקחים במערכות הציבוריות והמדיניות. מהיום הראשון שלאחר הפסקת הלחימה, התחיל צה"ל, אז בפיקודו של דן חלוץ ושר הביטחון עמיר פרץ, וביתר שאת מאז מינוי הרמטכ"ל גבי אשכנזי וכניסתו לתפקיד של שר הביטחון, אהוד ברק, להפיק לקחים, לשפר, ללמוד מטעויות, להיערך כראוי על-מנת שתוכל להיערך כהלכה ולמלא את המשימות המוטלות עליה".

 

הוא הדגיש: "יש לנו אמון מלא ביכולת של מערכת הביטחון ושל צה"ל. מערכת הביטחון בראשות אהוד ברק ובפיקוד הרמטכ"ל, גבי אשכנזי שיוכלו לטפל כהלכה בבעיות שהתעוררו ולערוך את צה"ל לכל אתגר ולכל תרחיש שיהיה בעתיד. מטבע הדברים הממשלה תעסוק בדו"ח, תדון בו, והגופים שכפופים לממשלה והגופים שכפופים לשר הביטחון הונחו לטפל בכל מה שנדרש, כדי שנוכל להציג את הפקת הלקחים הראויה שמדינת ישראל מתחייבת לעשות".

 


אמון מלא בצה"ל. אולמרט ולבני בישיבת הממשלה (צילום: רויטרס)

 

אולמרט למשפחות השכולות: שולח לכם חיבוק חם  

כפי שהדו"ח אומר, לצד כשלים היו הישגים, ולצד הטעויות, היו הצלחות לחשובות למדי. אנו חייבים לא להפריז בהישגים ולא להמעיט בכשלים. אנו חייבים להתייחס אליהם בדרך רצינית ובכובד הראש הראוי, ובעיקר לזכור שתמיד יש כאלה שמשלמים מחירים כבדים מנשוא שאיתם הם צריכים לחיות לתמיד.

 

"גם כאן, גם עכשיו, גם במקום הזה - אנו שולחים למשפחות השכולות את אהבתנו, את החיבוק החם של מדינת ישראל וממשלת ישראל. ייאמר מה שייאמר, ייטען מה שייטען, המשפחות האלה הן במרכז התודעה, במרכז האהבה של מדינת ישראל".

 

גם בישיבת שרי קדימה שנערכה ביום חמישי בתל-אביב, ציין אולמרט בעיקר את עבודת התיקון הנרחבת שבה עוסקת הממשלה: "אנו עוסקים יום יום בתיקון הליקויים ואין מדובר בשינויים פורמליים - השינויים מהותיים - משלבים כל הגופים. יש השקעות חסרות תקדים בביטחון, יישום דו"ח ברודט, השלמת המלאים והפערים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד אולמרט, היום בממשלה
צילום: רויטרס
מומלצים