שתף קטע נבחר

ברצועת עזה שמעו על הפיגוע וחילקו סוכריות

הנהגים העזתים ועוברי אורח זכו למנת ממתקים ופרחים, שחולקו ברחובות הרצועה לאחר הפיגוע. פעיל חמאס: "הארגונים הפלסטינים יכולים להלום בישראל, למרות כל המלחמה שמתנהלת נגדם"

עם היוודע דבר הפיגוע בדימונה, חילקו בצהריים (יום ב') סוכריות וממתקים ברצועת עזה. תושבים ופעילים צהלו וחילקו ממתקים לעוברים ושבים ולנהגים.

 

הנהגים, שזכו למנת קינוח, צפרו לאות שמחה. חלוקת המתוקים הופסקה עם הידיעה על ניסיון ההתנקשות באבו סעאד, מפקד במערך הרקטות של פלוגות סלאח א-דין, ששימש גם כדובר הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות.


מחלקים פרחים (צילום: רויטרס)

 

פעיל חמאס אמר ל-ynet כי השמחה כפולה ומכופלת לנוכח העובדה שהפיגוע יצא מתוך המצור ולנוכח כל אמצעי הביטחון שנקט הצד הישראלי, "מה שמוכיח שהארגונים הפלסטינים יכולים להלום בישראל, למרות כל המלחמה שמתנהלת נגדם".

 

שני המחבלים שביצעו את הפיגוע בדימונה הם תושבי רצועת עזה - כך מסרו ל-ynet גורמים ברצועה. מספר ארגונים פלסטיניים קיבלו אחריות לפיגוע. אחד המחבלים הוא מוסא ערפאת, תושב חאן יונס מגדודי אבו עלי מוסטפא, הזרוע הצבאית של החזית העממית לשחרור פלסטין. המחבל השני הוא לוואי לוואני, פעיל בגדודי חללי אל אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח משכונת סברה בעזה.


מחלקים גם ממתקים (צילום: רויטרס)

 

גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח, גדודי אבו עלי מוסטפא, הזרוע הצבאית של החזית העממית ו"פלוגות ההתנגדות המאוחדת" קיבלו אחריות לפיגוע. כך דיווחה רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה.

 

הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן), גינה את הפיגוע ואת הריגת החמושים בקבטיה לפנות בוקר. בהודעה שפרסמה לשכתו במוקטעה ברמאללה נאמר כי "הרשות הפלסטינית מגנה לחלוטין את פעולת צה"ל לפנות בוקר בקבטיה, כפי שהיא מגנה את הפיגוע שהתרחש בדימונה". בהודעה נמסר עוד כי הרשות מדגישה שוב את עמדתה העקרונית ,לפיה היא מתנגדת לכל פעולות שיש בהן כדי לפגוע בחפים מפשע, בין אם מדובר בישראלים או פלסטינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחלקים סוכריות
צילום: רויטרס
מומלצים